Turnaje a akce | Volejbalové centrum nad Metují
Logo VoCeÚvodní stránka - Stalo se - Turnaje a akce

Čím je dětem naše VóCé-čko

Máme tu vyhodnocení malé písemky mezi účastníky Semifinále minivolejbalu v Olomouci. Jasným vítězem se stává Áďa, která na otázku „Co si vybaví, když se řekne Volejbalové centrum?“ napsala nejvíce odpovědí - více než stovku.

Vyhodnocování testu přineslo krom vítězky i další význam v podobě několika NEJ. Například jasné NEJ za pobavení získává odpověď „zpocené a smradlavé věci“ … překvapením byla odpověď „nepřátelé a pomluvy“ … dojetí způsobilo množství odpovědí „kapitánka“ … a nejčastější odpověď byla jasně „kamarádi, trénink a sranda“. Z logických důvodů autory NEJ odpovědí budu držet v anonymitě.

No a již je potřeba přistoupit k ocenění – vítězka vyhrává nanukový dort – předání proběhne na nejbližší společné akci.

Za VoCe gratuluji a přeji moooc dalších pozitivních zážitků s volejbalem a VoCe-čkem.

Valná hromada VoCe-čka 2022

V pátek 8.4. jsme využili sál na Sendraži u Floriánka a uspořádali tam po době koronavirové další Valnou hromadu, kde jsme si mohli koukat přímo do očí. Přestože se nás tam sešlo jen 19, po oficiální části jsme si to náramně užili. 

Nejprve jsme se mrkli na to, jak jsme si vedli a co se podařilo v roce 2021, pak si odsouhlasili finanční uzávěrku a vrhli se na ...

 

Ukázat...


Březnová víkendovka s repre ČR

Máme za sebou další víkendovku 03/2022, která byla tentokrát zcela unikátní. Čtyřicet našich dětí, převážně z 1.stupně okolních základních škol, vedli dva velezkušení trenéři volejbalové reprezentace - Petr a Lenka. Soustředění využila i většina našich VoCečkových trenérů jako praktické školení a vyzkoušeli si role jak hráčů, tak i asistentů u repre.

Celý víkend tak byl díky tomu nejen velkým soustředěním pro děti, ale i metodickým seminářem pro trenéry. Obrovské množství cvičení, důraz na precizní technické provedení, spousta ...

Ukázat...


MIXÁČEK v Trutnově (starší žáci/žákyně)

V sobotu 12.3. se holky (r.n. 2008 a mladší) zúčastnily 3.kola Mixáčku v Trutnově. V prvním zápase nastoupily proti soupeřkám z Trutnova a přestože zápas vyhrály, jejich hra byla „otřesná“. Holkám se nedařilo ani podání, ani na útoku a zápas vyhrály spíše díky chybám soupeřek.

V dalším zápase pak nastoupily proti soupeřkám ...

Ukázat...


Minivolejbal v Hronově

Dne 6.3.2022 se v tělocvičně ZŠ Hronov uskutečnil turnaj v minivolejbalu, dopoledne se hrála kategorie žlutá (děti věkově do 2.třídy) a odpoledne kategorie oranžová (do 3.třídy).

Za žluťásky nás reprezentovaly dvě dvojice z oddílu ZŠ Krčín z celkových 21 týmů. Nejprve proběhlo první kolo ve skupinách, kde došlo k jejich rozřazení podle výsledků do druhého kola. Tam se už bojovalo o lepší příčky v rozmezí daného ...

Ukázat...


Mladší žákyně - VÍCEMISTRYNĚ KRAJE 2022

Do žákovské kategorie volejbalu Krajského přeboru jsme naskočili znovu po dlouhých 5-ti letech.  Patří nám v chlapcích bronz v roce 2015, zlato 2016 a druhé zlato 2017, dívky hrály pouze 2016 a získaly bronz.

I když se holky nezúčastnily kvalifikace a probojovávaly se tak na stupně vítězů až úplně odspodu, tak po základní části skončily druhé, když v turnajích jako jediný tým dokázaly 4x porazit favorizovanou TJ Slavia HK. Do play-off tak vstoupily plny očekávání a nadějí na stupně nejvyšší.

V semifinále jsme nejprve porazili velmi dobře hrající ...

Ukázat...


Víkendovka pro šestky 02/2022

Máme za sebou další víkendovku, která byla tentokrát hodně specifická. Oddíl "projekťaček" se totiž na ní připravoval na finále play-off mladších žákyň, které se má konat přesně za týden. Sparing jim tam dělali trenéři a starší spolupráčky, makalo se hlavně na souhře a herních činnostech, kdežto individuální technika šla tentokrát malinko stranou.

Druhé specifikum soustředění spočívalo v ...

Ukázat...


Novoroční prochajda 2022

První lednová sobota se stala pomalu tradičním časem, kdy se scházejí děti napříč všemi oddíly a kroužky, berou s sebou třeba i rodiče, a vydávají se na procházku okolo Nového Města. Ta je na konci spojená s opékáním buřtů nebo jiných pochutin, většinou na sněhu. Letos nám to s tím sněhem moc nevyšlo, ale "procházkomilů" se sešlo celkem 35, což je docela úctyhodný počet.

Od tělocvičny na Králíčku jsme vyrazili ke "stoschodům", kde se méně odolní jedinci alespoň pořádně zadýchali. Potom jsme se ubírali dále k Dvořáčkově vyhlídce a dál k "mrštníku". Tam jsme si vyslechli napůl hrůzostrašnou historii ... 

Ukázat...


Mladší žákyně - 5.kolo KP v Hradci

Další (páté) krajské kolo mladších žákyň se odehrálo v Hradci Králové a potkali jsme se v něm opět s TJ Slavia a nově s SK Náchod. Jedna z našich klíčových hráček marodila a všechny "malošky" musely do karantény, tak jsme nakonec odjeli jen se základní šestkou a liberem. Při sledování soupeřek a porovnáním s našimi výkony na tréninku tohle kolo nevypadlo až tak složitě, ale opak byl pravdou. Nutno říci, že krutou pravdou.

V prvním zápase se nám nedařil ...

Ukázat...


MIXÁČEK v Nováči - 2.kolo

Druhé kolo soutěže se odehrálo u nás v Novém Městě. Opět se hrálo na dvě skupiny – naše děvčata figurovala v té dopolední skupině. Protože dopoledne nedorazili Hronováci, hra se zkrátila a náš tým organizátorů měl tak dokonce i neočekávanou pauzu na oběd, za který nesmírně děkujeme hlavní organizátorce Hance Novákové. O naši pohodu, a hlavně o kofeinový doping, se staralo v bufíčku duo „dvou M“ – Martin a Monika, a i jim patří naše organizátorské véééliké díky.

Holky z VoCečka vstoupily do turnaje zápasem se ...

Ukázat...


Mikulášský turnaj v Hradci

V nedělním Mikulášském turnaji, který proběhl v TJ Slavia v Hradci Králové, bojovalo za VoCečko 5 týmů - dva oranžové (do 9 let), dva modré (do 12 let) a navíc jeden holčičí čtyřkový tým (do 13 let).

Ačkoliv byly podmínky díky opatřením trochu ...

Ukázat...


Mladší žákyně - 4.kolo KP v Jesenici

Čtvrté kolo pořádáme my a opět v Jesenici. Prozatím procházíme celou soutěží jen s drobnými výpadky, které nás ale stále posouvají k příčce nejvyšší. TOP skupinu tří nejlepších týmu v kraji holky minule v Jaroměři vyhrály a nyní to zopakovaly i v "domácí" Jesenici. 

Za soupeře měly znovu TJ Slavia Hradec Králové a RÉMU Rychnov n.Kněžnou. Moc príma bylo, že je přijely znovu podpořit starší spoluhráčky, kluci z našeho oddílu ...

Ukázat...


Listopadová víkendovka mini

Při vypisování termínu této víkendovky jsme neměli ani tušení, co nás čeká. Anticovidová opatření se nad námi stahovala čím dál tím víc a i přihlášených dětí bylo čím dál tím víc. Počet dětí nakonec po dvou odhláškách nemocných dosáhl počtu 39 z celkem 11ti našich oddílů mini, čímž jsme překonali náš rekord v počtu malých účastníků. 

O všechny se staral tým 7 trenérů z našich oddílů s jedním VIP hostem a měli jsme s tím davem malých rošťáků opravdu spoustu práce. Objektivně ale řečeno, spoustu práce ...

Ukázat...


Mladší žákyně - 3.kolo KP v Jaroměři

V Jesenici jsme se vítězstvím ve skupině B probojovali mezi TOP tři týmy v kraji. Ogranizaci třetího turnaje měl na starost oddíl z Jaroměře, takže jsme to měli kousek. Na souboj s krajskou elitou se holky těšily, ale zároveň se i obávaly. Potkaly se na palubovce s oddílem TJ Slavia Hradec Králové a TJ Jiskra Jaroměř. 

Ostych ze soupeřek z našich holek spadl rychle a ukázaly naplno, že téměř dvouměsíční tréninky ...

Ukázat...


MIXÁČEK v Nováči - 1.kolo

Původně se mělo hrát v Kostelci, ale tam to ze závažných důvodů nešlo. A protože jsme moc chtěli, aby si naše starší holky konečně zahrály, tak jsme se organizace turnaje chopili my.

Hrálo se na dvě skupiny, jedna dopolko a druhá odpolko, týmy byly klučičí, holčičí i smíšené, starší i mladší. Výsledky celé skupiny najdete standardně na svazovém WEBu. Atmosféra byla ... 

Ukázat...


Festivalový turnaj v Hradci Králové

V neděli ráno 24.10.2021 se naše VoCečko vydalo do Hradce Králové na TJ Slavia na Festivalový barevný minivolejbalový turnaj. Zvláštností tohoto turnaje je, že se jeho výsledky bodují a započítávají pro účast na Republikovém finále na konci dané sezóny. Tentokrát se z mladších kategorií ZŠ Krčín vydala 2 družstva oranžových a jedno žluté. Nejstarší modrou kategorii ...

Ukázat...


Mladší žákyně ve Velké Jesenici

Tohle kolo jsme pořádali my, ale "domácí" turnaj jsme přestěhovali do Velké Jesenice. Ve druhém kole KP mladších žákyň se naše holky snažily vybojovat výsledek, který by je posunul příště mezi TOP 3 týmy v Královéhradecké kraji. A to nám mohlo zajistit pouze vítězství. 

Naše soupeřky přijely z Rychnova a tak nás čekaly zápasy s Rémou A a Rémou B. Navíc nás i tlačil čas, protože hned po nás měli naběhnot do sálu tancechtiví začátečníci na taneční. Jenže celkem ze 6-ti zápasů se hrál 4x tiebreak, takže s časem to nakonec dopadlo taktak.

A výsledky ???

Ukázat...


Projekťácká víkendovka 10/2021

Poprvé v historii jsme udělali žákovské soustředění bez přespávačky, prostě to nešlo jinak. To ale neznamenalo, že bychom nepřipravili plněhodnotné tréninky. V rámci soustředění jsme se už nesoustředili tolik na servis, jako dříve, ale přešli jsme už k příjmu. Jak se nám to všechno podařilo se ukáže hned příští týden, kde se budeme snažit se na turnaji probojovat mezi ... 

Ukázat...


Medailová party 2021

Naše veleúspěné tažení ve Finále minivolejbalu ČR v Praze si prostě zasloužilo malou oslavu.  A poděkovat našim malým hráčům přišel i místostarosta Města p.Hovorka. Řádná oslava s boucháním dětského šampáňa a dortů s prskavkami se odehrála v prestižním VIP salónku hotelu Rajská zahrada.

Mrkněte se do naší fotogalerie ZONERAMA, jaká tam byla ...

Ukázat...


Mladší žákyně v Kostelci

Díky naší zářijové účasti ve Finále ČR v minivolejbalu jsme se nezúčastnili kvalifikace mladších žákyň (mlžek). První kolo KP tedy začínáme ve třetí, nejslabší skupině a je pravda, že v této skupině opravdu nemáme být. Holky potvrdily svoji roli ...

Ukázat...


Celostátní finále minivolejbalu 2021

Po době covidní I (a asi před dobou covidní II) jsme vyrazili s patnácti dětmi do Prahy na Finále ČR v minivolejbalu. Ještě před odjezdem nám žel covidní karanténa preventivně škrtla 5 dětí ze soupisky a tak jsme odjeli jen se 4 týmy - 2x červená a 2x modrá kategorie.

Tradiční cesta vlakem (auty rodičů to totiž není cool), pražské MHDčko, návštěva extraligy (Šelmy Brno vs. Olymp Praha) a hlavně celý víkend na hřišti s minivolejbalem. Toto finále bylo asi naše nejúspěšnější v celé historii VoCečka ...

Ukázat...


Hobby turnaj dospěláků

Naši nedělní hobíci pořádají na sklonku léta již několikátý rok pohodářský turnaj. Postupně se nabírají týmy, kterým nejde o výkon, ale hrají prostě na pohodu a pro radost z pohybu.

Kéž by bylo takovýchto nadšenců víc ... 

Ukázat...


Týden s minivolejbalem 2021

Minivolejbal je v Nováči a okolí už docela profláknutý. Přesto na zvýšení jeho popularity stále pracujeme a zorganizovali jsme za podpory KVS Týden s minivolejbalem v Nováči, Skalici, Náchodě, Kostelci a Dobrušce. Náš zájem se soustředil samozřejmě na Nováč a Dobrušku, ale pomohli jsme Náchodu a zorganizovali to i v Č.Kostelci.

Super odpoledne se skvělým trenérským animačním týmem a spoustou úžasných sportu chtivých dětí. Tak by se dal nazvat celý ...

Ukázat...


Mlžky v Náchodě 4.září

Sezóna pomalu začíná a my vyrazili na první pocoronavirový turnaj mladších žákyň - turnaj o Pohár starosty Náchoda. Smixovali jsme polovinu hráček z loňska a druhou polovinu úplně nových, pro které byl šestkový volejbal vééélikou novinkou.

A tak jsme to pojali jako přípravný turnaj, kde se sžívaly "malošky" s "velačkami" a ochutnávaly turnajovou atmosféru. Fotky z turnaje můžete prohlížet ve fotogalerii ZONERAMA.   

Z celkého počtu sedmi týmů se ...

Ukázat...


Volejbalová EXTRALIGA v Nováči

Extraliga v Novém Městě? To tu ještě nebylo !!!

Do Nováče se přijely představit chlapecké (17-18let) extraligové týmy TJ Slavia z Hradce Králové a VK SPORT z Rychnova nad Kněžnou. Zápas se odehrál pod širým nebem na antukovém hřišti za sokolovnou za hojné účasti (hlavně dívčího) publika.

Počasí nám přes velmi negativní předpověď přálo a chlapci na kurtu dostáli mottu celé exhibice, že „Volejbal není jen pro holky!“. Přátelák se hrál hlavně ...

Ukázat...


Kemp 2021 opět ve Dvoře K.

Letošní kemp byl plný volejbalových tréninků i tradičních outdoorových doprovodných aktivit, tentokrát ve znamení filmového Madagaskaru. Takže se hrálo, soutěžilo, běhalo a bojovalo mezi týmy Martyho, Melmena, Glorie a samozřejmě Alexe. I letos jsme si střihli se všemi dětmi sjezd kánoemi po Labi a novinkou bylo letos přespání venku pod širákem – prostě dětem připravujeme nové a nové zážitky.

Fotky z celého kempu i výletů k Labi a po Labi najdete ... 

Ukázat...


Běžíme pro NONU 2021

Máme za sebou již 5. ročník charitativní akce „Běžíme s VoCe-čkem pro NONU“, který proběhl tuto neděli 1. 8., tradičně na krásném nádvoří hotelu Rajská zahrada. Přestože předpověď počasí vypadala až do poslední chvíle hrozivě, mysl nás všech vykouzlila chvíle bez deště a běžci proběhli trasami se suchými tričky (nepočítáme-li, že se někteří možná trochu zpotili).  Děti se vyřádily ve skákacím hradu, u stanu Červeného kříže si všichni mohli vyzkoušet nejen první pomoc, ale také poznat, kde v našem těle mají své místo všechny ...

Ukázat...


Příměstský tábor 2021

skLetošní příměšťák jsme pojali trochu netradičně. Celý týden jsme si hráli na piráty. Každý dostal „ostrou‘ pirátskou přezdívku a musel plnit záludné úkoly „Pirátského odznaku“. A to nejen sportovní. Kromě volejbalu, gymnastiky, atletiky děti plnily i kreativní úkoly – třeba výroba papouška. Ten je ozdobou každého piráta! V závěru týdne jsme naše malé piráty v zácviku dokonce vypustili na řeku Metuji. Bylo to skvělé, osvěžující a ...

Ukázat...


Doba coronavirová a náš volejbal v únoru

Původně jsme si mysleli, že budeme únor 2021 nazývat „měsícem rozjezdu“. To se ale nepovedlo a tak jsme zkusili nalévat kolem sebe alespoň trochu optimismu, kterého je slyšet stále velmi pomálu. Prostě jsme ve VoCečku nezaháleli.

Spousta dětí si prošla naši poznávací špikovací prochajdu. Trochu to sice kalil ...

Ukázat...


Novoroční prochajda 2021 - poznávačka

Prochajda 2021 po mnoha letech, kdy byla první lednová sobota tradičním termínem, se uskutečnila po dvojím odložení kvůli covidu až 23.ledna.  A kdyby byla jenom jindy! Ona se ani neudělala společná pro děti a rodiče ze všech oddílů, jak bylo také dobrým zvykem, ale individuálně na základě mapky a foto-směrovek. Jóóó, doba covidová je doba covidová.

Poprvé: Letos ale poprvé jsme ji doplnili o překvapením v podobě znalostních foto-kontrol. A letos poprvé jsme také v rámci prochajdy (a výzvy o zamilovaném sněhulákovi) zrealizovali projekt uploadování fotek ... 

Ukázat...


Zamilovaný SNĚHULÁK

V lednu jsme na tom sice s tréninky díky covidu stále hodně špatně, ale s ohledem na aktuální sněhovou nadílku jsme alespoň vytroubili do světa výzvu:

  • Kdo postavil většího SNĚHULÁKA?
  • Který SNĚHULÁK bude nejoriginálnější?

Úpně všechny účastníky výzvy jsme pak prosili o zamilované ...

 

Ukázat...


Doba coronavirová v lednu

Ahoj sportovci ... prozatím se zdá, že světlo na konci tunelu je ještě poměrně daleko. Na druhou stranu s tím světlem začínáme naplno počítat a připravujeme naše aktivity. Tak pojďme si nalít trochu optimismu do žil, zavřeme oči a zkusme snít o normální době.

  • Těšíme se na tradiční "novoroční" prochajdu, která žel letos tak úplně novoroční nebude, ale tradice je tradice a tak proč se nejít venku projít. Jakmile to půjde, oznámíme všem termín.
  • Žel jsme museli stornovat naše Sněhohrátky, které ...
Ukázat...


Pochoďák PEKLEM NAHORU a DOLŮ

Krátce po našem tajném výletu v době coronavirové připravila jedna rodinka další tajný výlet s číslem 2 a s ještě tajemnějším názvem. Netradiční příprava i návod na trasu byl přímo úchvatný a přímo vybízel "Pojď na výlet". Na víkend hlásili hezké počasí a tak jsme ve středu 3.12. vyhlásili v rámci oddílu "akci". Jenže ve čtvrtek jsme se probudili do krásně zasněžené krajiny a z výletu se rázem stala hard-core ...

Ukázat...


Doba coronavirová v prosinci

Stále to stojí za prdlačku - sportovat se stále NESMÍ. Nesmíme nejen do tělocvičen, už se nesmí být ani venku, tohle je fakt těžká doba. 

Část dětí zkouší trénovat doma alespoň fyzičku podle videí, ale to určitě pravidelné oddílové tréninky nenahradí. Plně chápeme, že zdraví lidí je ...

Ukázat...


Oslavenci v listopadu

Znáš své kamarády? Poznáš, kdo to odpovídá? Zde si můžete přečíst odpovědi čtyř hráčů/ek (vždy ve stejném pořadí) na celkem 6 otázek. Pište své tipy do VoCečkového mailu a na konci listopadu uděláme vyhlášení o volejbalový míč. Tak začínáme s otázkami:

1.  Proč hraješ ...

Ukázat...


Příprava tajného výletu

Když jsem kývnul na pomoc se „stavěním“ trasy, moooc jsem se těšil. S Tomínem jsme vyjížděli ve tři odpoledne a podle trasy asi 3km jsem počítal s návratem kolem páté. Netušil jsem však, že to bude nakonec tak trochu jako "noční" bojovka.

S mokrem jsem na cestě počítal, s bahínkem trochu také … ale nepočítal jsem už s tím, že ...

Ukázat...


Doba coronavirová v listopadu

Dle očekávání má sport stále STOPku, tedy alespoň ten amatérský. Rádi bychom se s dětmi i s dospěláky zase proháněli v tělocvičnách, pinkali, posilovali - chybí nám to. Jenže aktuálně je akceptovatelná pouze individuální varianta a tak nabízíme svým svěřencům alespoň osobní tréninkové plány a videa. Moc jiných možností nyní není a tak se "jen" připravujeme na dobu uvolnění a plně věříme, že se ...

Ukázat...


Mlžky v Jičíně

Na poslední chvíli před podzimním vládním lockdownem odehrály naše mlžky 1.kolo krajského přeboru ve druhé skupině, kam se holky v září kvalifikovaly společně s Jičínem a Rémou z Rychnova.

Poturnajové dojmy: s nevyhraným týmem cloumají emoce, které poměrně zásadně ovlivňují jeho výsledky, taková malá horská dráha :-). Nutno ale přiznat, že i ostatní týmy jsou na tom podobně. Každopádně hodnotíme naši hru nesmírně pozitivně. Holky hrají fair-play vůči sobě i soupeřkám, hrajeme týmově a chceme dát na palubovce ...

Ukázat...


Září 2020 - jeden velkej volejbalovej fofr

Konec prázdnin a začátek školního roku je opravdu hóóódně hektický. Žádný pomalý rozjezd, ale hned na plný plyn a snad ještě o kousek rychleji :-)

Zkusíme to velmi stručně shrnout:

  • od kempu 17.8. začaly naplno tréninky u ml.žáček (mlžek) a mini z Komendy
  • 28.8. první zápas .....
Ukázat...


Festivalový turnaj v Rychnově

Na další z turnajů této sezóny jsme se rozjeli do Rychnova nad Kněžnou. Tento turnaj byl prvním krajským festivalovým, tzn., že se body za umístění sčítají k postupu na republikový turnaj na konci sezóny.

Opět jsme se zúčastnili ve velkém počtu. Nejstarší modré dívky hrály ve třech týmech a červené týmy jsme měly ...

Ukázat...


ŽENY v sezóně OP 2020-21

Do této sezóny vstupujeme posíleni o naši bývalou hráčku Anežku, která se k nám vrací z TJ Slavia, a o Sabinu, která se do NM přestěhovala až z dalekého Prostějova. Jinak celý tým zůstal na vstupu do nové sezóny v nezměněné konfiguraci. Po podzimní části nám žel ale odejde z postu smečařky Adéla, která bude studovat v Brně a její přítomnost na tréninku či zápase je v podstatě nereálná.

Jako prvního soupeře nám letos rozlosování přiřklo slečny ...

Ukázat...


Kvalifikace mlžek na Krajský přebor

V půlce září po dvou přípravných turnajích (Lupenice a Náchod) vyrazily naše projekťandy coby mladší žáčky (mlžky) do HK na kvalifikační turnaj do Krajského přeboru. Celkem se sjelo 8 týmů (devátý nedorazil) a naše holky si vybojovaly místo v prostřední skupině B. 

Fotky z kvalifikace můžete prohlížet standardně ve fotogalerii ZONERAMA.    

Holky začaly turnaj ...

Ukázat...


Festivalový turnaj v Kvasinách

V neděli 13.9.2020 jsme za krásného počasí po dlouhatáánské pauze vyrazili na přeložený minivolejbalový Jarní turnaj v Kvasinách. Jako obvykle se sjelo mnoho oddílů a týmů, do každé barvičky minimálně deset a více.

Však nás z „Vocečka“ taky nebylo zrovna ...

 

Ukázat...


Den s minivolejbalem 9.září

První ročník velkého sportovního zápolení dětí i rodičů se podařil nadmíru dobře. Děti i jejich rodiče jsme dokázali vtáhnout do hry, organizátorský tým se rychle sehrál a vše běželo na plné obrátky. Maskot mrož pobíhal mezi dětmi, tancoval i nabízel "placáka" ... děti běhaly mezi stanovišti a statečně se tam praly o možnost získat razítko pochvaly do své hráčské karty.

Vrcholem byl zápas ...

Ukázat...


Mlžky v Náchodě o Pohár starosty

První zářijovou sobotu po prázdninách se uskutečnil o Pohár starosty města Náchoda, kde mělo i naše Volejbalové centrum jeden tým mladších žákyň. Pojali jsme to jako přípravný turnaj a holky měly možnost si vyzkoušet atmosféru v jejich už druhém větším turnaji v šestkovém volejbale.

Fotky ...

Ukázat...


Běžíme pro NONU 2020

A 4. ročník akce „Běžíme s VoCečkem pro Nonu“ je opět za námi. Moc nás těší, že i přes prvotní nepovzbudivou předpověď počasí, se zúčastnilo nejen spoustu kvalitních běžců, ale i mamky a taťkové se svými ratolestmi.

Na fotky se můžete podívat ...

Ukázat...


Zmrzliňák v Lupenici

Dne 29.8. se v Lupenici konal tradiční turnaj dívčích kategorii v šestkovém volejbale, zvaný ZMRZLIŇÁK.

Za Volejbalové centrum zde hrála nadějná sedmička mladších žákyň, povětšinou o rok mladší než ostatní. Hrály celkem 5 utkání, z nichž jedno vyhrály a v druhém se rvaly až do posledních bodů tirbreaku, kde nakonec těsně ...

Ukázat...


Kemp 2020 tentokrát ve Dvoře

Letos poprvé jsme přemístili po 7 letech náš týdenní kemp z Hostinného do Dvora Králové. Překonali jsme velké zklamání z podstatě vynuceného stěhování a hodně v napětí jsme začali zkoušet nové místo. Indicie byly sice od začátku jen pozitivní, ale neznámé prostředí vzbuzovalo od počátku minimálně pozornost. A ještě jedno prvenství měl ...

Ukázat...


Beach volejbalové turnaje v areálu Za Humny

Na přelom července a srpna byly naplánovány dva beachové turnaje – jeden pro  mužské osazenstvo pokročilé úrovně a jeden pro smíšené týmy úrovně začátečníků/hobíků.

Mužský turnaj byl plně obsazen, hrálo 6 týmů systémem každý s každým a moc krásně se dívalo nejen na samotné hráče různých ... 

Ukázat...


Všesportovní volejbalový tábor

Volejbalový příměstský tábor 2020 v Krčíně skončil, proto jsme pro Vás připravili malé ohlédnutí za uplynulým týdnem. 

V pondělí jsme začali gymnastikou. Děti si vyzkoušely Airtrack (pružný pás), kde nás překvapily svou obratností při provádění takových gymnastických prvků, jako jsou obraty a skoky. Dále se seznámily s gymnastickým nářadím. Některé měly obavy, ale s psychickou podporou a dopomocí trenérů na přeskoku a hrazdě je ...

Ukázat...


Rozlučkový táborák 2019-20

Každou sezónu zakončujeme táborákem. Sejdeme se v trochu jiném prostředí, rodiče i děti, všechny naše oddíly dohromady. Je to príma, po krátkém zhodnocení sezóny z úst předsedy VoCečka, nastává zábava ve stylu "dělej si co chceš".

Když už hoří oheň, tak se opékají buřty nebo maršmelouny, jen to letos nedopadlo s kytarami. Sice byly na místě dokonce 4, ale nakonec nějak ke zpěvákům nedorazila asi ta ...

Ukázat...


Víkendovka – sportování dětí

V březnu nám coronáč zrušil naplánované víkendové soustředění pro děti z 1.stupně a tak jsme po uvolnění vládních protiepidemiologických opatření začali rychle hledat náhradní termín. Nakonec domluva padla na 13.-14.června opět v tělocvičně na Malecí. Celkem 25 dětí ze tří oddílů, to je hned po coroně, kdy se spousta lidí ještě bojí nákazy, přímo „super“ počet. Prakticky čtvrtina všech „našich“ dětí se rozhodla ...

Ukázat...


RED CLINIC v Novém Městě

Fyzioterapeutické centrum RED CLINIC v Hradci Králové je profesionální a špičkové zařízení pro výkonnostní i vrcholové sportovce pro "opravy" jejich bolístek. Je nám ctí, že právě s takovými lékařskými kapacitami bude Volejbalové centrum spolupracovat u žákovských a dospěláckých týmů.

S Mgr. Hamáčkou jsme se domluvili na individuálním přístupu k našim malým a velkým hráčům, i na její odborné pomoci s přípravou tréninků zaměřených na fyzičku a minimalizaci problému se svalovými disbalancemi. Vše začalo 10.června zorganizovaným ...

Ukázat...


PíáR focení na Vršovce

Dobu coronavirou jsme využili i pro přípravu nové mediální kampaně na sociálních sítích. Využili jsme k tomu zkušeností a rad profesionála – p.Königa a začali shánět fotografa i vhodné prostory pro focení. Jako modely a modelky jsme pozvali naše děti z oddílu od Káťi a z Projektu, prostory na focení jsme  zvolili na beach kurtu ve Vršovce. Fotografování se zhostil p.Fanta a den D se ...

Ukázat...


Doba coronavirová 03-05/2020

Jarní čas 2020 jsme strávili všichni doma v karanténách, ale ve VoCe jsme nezaháleli. Připravili jsme pro děti videocvičení na doma i na zahrádku a připravili i sportovní výzvy. Sice se nezapojily všechny děti, ale i tak stály odezvy za to a tak jsme přistoupili k jejich ocenění.

Vzali jsme všechny reakce od dětí a uspořádali slosování o ceny. To proběhlo 18.5. na kurtu na sokolce, kde si děti vylosovaly tři ...

Ukázat...


Začínáme trénovat, coronáč nás nezastaví

Je květen a dochází k prvnímu uvolňování vladních opatření proti šíření COVID 19. Do tělocvičen sice ještě nemůžeme, ale venku se už dá hrát (snad) naplno. Sice nás má být na kurtu jen 10, ale dvě nebo tři děti navíc se prostě ztratí - přeci je nenecháme doma. A tak rozjíždíme tréninky novoměstských oddílů i v Provodově, prozatím neběží Hrádek a Meziříčí. 

Projekťáci mají místo pátečního fitness výběhy do přírody po novoměstkém okolí, běh do vrchu i obratnostní pohyb po stráni. Schválně jestli poznáte, kde jsme ...

Ukázat...


Mini ve Rtyni - Krajský přebor Náchodsko

Máme tady březen a hned na první den v tomto krásném jarním měsíci vycházel na turnaj ve Rtyni. Dopoledne červený a odpoledne modrý mini.  Za PROJEKT bojovaly ryze holčičí týmy.

V červeném mini dvě začátečnice prvních 5 zápasů ladily formu, sehrávaly se a snažily se ze všech sil. Po základní skupině je poslaly výsledky ...

Ukázat...


Mini v Č.Kostelci - Krajský přebor Náchodsko

Poslední únorovou neděli 23.2. se v Červeném Kostelci odehrálo další kolo Krajského turnaje v minivolejbalu na Náchodsku, tentokrát těch nejmladších – žlutá a oranžová kategorie. Z Krčína nakonec vyrazil jen jeden tým poskládaný ze zkušenějšího Radima a začínající Emmy. V této kategorii je velká a těžká konkurence, snažili jsme se uhrát každý bod, který leckdy ...

Ukázat...


Další turnaj v 1.lize

Nedělí 22.2. skončilo poslední kolo tabulky AVL, které pro tým VoCe a jeho udržení se v 1.lize nedopadlo jednoznačně. Z celkových maximálně 12-ti bodů, jsme urvali pouze jeden, a to paradoxně s týmem, který měl v tabulce nejvyšší umístění. Takže…, když už platíme startovné, tak samozřejmě tak, abychom si ...

Ukázat...


Kemp v Kutné Hoře

Týden po Sněhohrátkách jsme si střihli účast na kempu, který pořádal šéf české metodické volejbalové komise, p.Haník. Cílem pro nás nebylo ani tak zdokonalování se v herních dovednostech, jako spíše pozorovat mistra při práci s dětmi a nasávat moderní metodické postupy. Prostě pouze si říkat, že jsme krajští i okresní mistři, že máme úspěchy i na úrovni ČR, ... by mohla být rychlá ...

Ukázat...


Sněhohrátky 2020 na Vyhlídce

Letošní pololetní prázdniny hrstka dětí z volejbalu strávila na sněhohrátkách ve Zdobnici na chatě Vyhlídka. I přes nepřízeň počasí jsme prolyžovali jeden a půl dne, půlden stavěli eskymácké iglů a nedělní dopoledne jsme se krásně prošli na místní dětské hřiště, kde hlavní atrakcí bylo lanová klouzačka.

Využili jsme obě dvě sjezdovky, na kterých všichni krásně „řezali cárvové ...

Ukázat...


Mini v Broumově - Krajský přebor Náchodsko

Na další turnaj minivolejbalu jsme tentokrát vyrazili v neděli 19.1.2020 do dalekého Broumova. Ze ZŠ Krčín jsme vyrazili hned se dvěma týmy oranžových. Adéla Bubeníčková a Radim Eichler odehráli jako tým VoCe A velmi napínavé zápasy, bojovali o každý míč, který mohl rozhodnout. A skutečně to tak bylo, jak prozrazuje fotka výsledkové tabulky základního kola – tři týmy se stejným počtem bodů a poměr míčů rozhodl, že jsme ve finále hráli až o 11.-15. místo. Druhý krčínský tým – Tomáš Slavík (letošní turnajový ...

Ukázat...


Hrajeme 1.ligu krajské AVL - 4.kolo

Čtvrté kolo soutěže AVL se tentokráte odehrálo v neděli 19.ledna. Už i Oskar Wilde věděl, jak je důležité míti Filipa, tak i my jsme si do týmu VoCe jednoho našli :-D . Poprvé jsme tedy na turnaj dorazili v hojném počtu! Všechny zápasy byly s týmy z vrchní části tabulky a i proto nás dnešní výsledek potěšil. Zahájili jsme výhrou 2:0, následovala prohra 0:2, ale poté se bojovalo ve dvou krásných tie-breacích s týmy na 3. a 9. místě. Přínos 5-ti bodů do celkové tabulky. Další, a zároveň poslední turnajový den v této sezóně, budeme hrát v den s magickým datem ...

Ukázat...


Krajské mini - MODRÁSCI Náchodsko

Druhá sobota v roce 2020 a už hurá s naším Projektem na turnaj do Kostelce hned se třemi týmy. Stále se tak trochu trápíme se situací, že máme jedny z nejmladších týmů v této soutěži a těšíme se na dobu, kdy se situace za rok či dva obrátí. 

Každopádně bylo super, že i když se na těch pár výher děvčata nadřela, a moc jich nebylo, tak neztrácely super náladu. A je ...

Ukázat...


Tradiční novoroční PROCHAJDA

První sobota v roce patří ve VOCEčku již tradičně rodičům, dětem i trenérům. Společně vyrážíme na toulky v okolí Nového Města, které zakončujeme opékáním buřtů na sněhu. Povětšinou "krása stíhá nádheru", je sranda a pohoda ... a ne jinak tomu bylo i letos.

Na podrobnosti čekáme, až je pošle organizátorka Kuželka.


Hrajeme 1.ligu krajské AVL - 3.kolo

Náš tým AVL má za sebou již třetí hrací den v sezóně 2019/2020. Jak bylo psáno již minule, naším cílem je: získat jakýkoli bod, dobře se najíst a napít, užít si společně príma den a hlavně se nezranit. Toto vše dohromady se nám tuto sobotu skloubit nepovedlo, jelikož zrovna při prvním zápase si jeden z klíčových hráčů zranil kotník a návštěvu Hradce ...

Ukázat...


Minivolejbal ve Dvoře

Dvůr Králové – mají tam nádherné ZOO, ale také príma turnaj minivolejbalu. Takže v neděli tím směrem vyrazilo za VoCe-čko celkem 16 dětí ve třech modrých týmech a dvou oranžových na X.Královédvorský volejbalový den. Týmy jsou nafocené níže pod fotkami a turnajovou fotodokumentaci mrkněte do naší fotogalerie ZONERAMA a na oddílový FACEBOOK

Modrásci – jejich trenéři turnaj pojali jako „relaxační“ a snažili se namíchat týmy výkonnostně vyrovnané, protože výsledky se nikam nezapočítávají. A tak ke zkušené hráčce přiřadili do týmu vždy jednu méně zkušenou, aby si zahrály všechny slečny na podobné úrovni. Na palubovce to pak ...

Ukázat...


Sportovní víkendovka s minivolejbalem

Co asi tak říci po uplynulé akci, která se skvěle povedla? Určitě si zaslouží poděkování všichni, kdo se na organizaci podíleli - trenéři, kuchyně i škola ZŠ Malecí - bez nich by to nešlo. A samozřejmě maminkám za buchtodary i všem dětem za jejich snahu a chuť sportovat. Nejmladší účastnici bylo před 2 měsíci teprve sedm a nejstarší byl desetiletý úplný nováček - sportovat s námi zvládli všichni na jedničku. Byla to prostě jedna velká parádní úžasná jízda plná sportování, pohybu a ...

Ukázat...


Tréninky PROJEKTu 2009

Rozhodli jsme se, že i na malém městě lze mít i k dětem přístup, jako u velkých „profi“ oddílů. Nikoliv proto, abychom byli jako oni, abychom si hráli na „profi“ … ale prostě proto, že jsme přesvědčeni, že to je tak správné. PROJEKT je náš výběrový oddíl 10-11 letých dětí, kde jsme dětem již nastavili tréninky 3x týdně. Dvakrát hrají volejbal, ale jeden den věnujeme jen jejich zdravotnímu a všesportovnímu rozvoji. Takže děti každý pátek po dobu ...

Ukázat...


Masakr na ZŠ Malecí

Super listopadový víkend má jen "hororový" název a je nutné upozornit na uvozovky. I když pokud se v malém prostoru dvou tělocvičen pohybuje během dne cca 120 dětí a skoro stovka dospěláků, tak to zas pro pořadatele zas taková procházka růžovou zahradou taky nebyla - prostě "masakr". No a když si naplánujete mezi dopolední a odpolední částí turnaje půlhoďku na rychlý oběd, který vám nakonec nedovezou, tak se o růžové zahradě fakt mluvit nedá. Nicméně na účastníky náš hlad snad žádné následky nenechal a organizace i díky super moderátorovi a perfektnímu ...

Ukázat...


Hrajeme 1.ligu krajské AVL - 2.kolo

Jak už bylo zmiňováno v předchozím příspěvku AVL, tuto sobotu -  9.11., se konalo druhé kolo 1.ligy. Odehrálo se celkem 5 zápasů, a již od začátku bylo jasné, že to bude náročná sobota, jelikož se náš tým potýkal s nedostatkem hráčů. Přestože se bojovalo a mnoho zápasů bylo velmi napínavých až do konce, urval tým VoCe pouze 2 body a v tabulce se posunul na ...

Ukázat...


První turnaj čtyřek v HK

V neděli 3. listopadu se v hale TJ Slavia HK uskutečnil náš první turnaj smíšených čtyřek, do kterého jsme přihlásili děvčata z Projektu. Naším cílem nebylo uhrát nijaký senzační výsledek, nýbrž hlavně posbírat zkušenosti z vyššího volejbalu. A naše očekávání se také vyplnilo. Hned po příjezdu jsme zjistili, že jsme zde nejen suverénně ...

Ukázat...


Náborové dopoledne pro předškoláčky

V úterý 29.10. jsme na ZŠ Krčín uspořádali náborové dopoledne pro předškoláčky z MŠ Krčín. Díky tomu, že byly podzimní prázdniny, se mohly volejbalové ukázky jako asistentky zúčastnit naše slečny z „Projektu 2009“ bez absence ve škole. Na druhou stranu však dorazilo méně předškoláků, spolu s dětmi z mladšího oddělení. Celkem si tedy přišlo v doprovodu svých učitelek vyzkoušet volejbalový trénink 27 dětí.

Děti byly rozděleny do stejně barevných ...

Ukázat...


Máme již 7 oddílů minivolejbalu!

Od letošního školního roku (2019-20) si můžete jít zahrát minivolejbal tradičně do oddílu na ZŠ Krčín a již druhý rok i do oddílu na ZŠ Komenského. Tyto dva oddíly trénují 2x týdně a jezdí na různé turnaje - okresní, krajské i celorepublikové. Na ZŠ Komenského je možné krom oddílu (3.-5-třída) chodit na minivolejbal i v rámci školní družiny (1.-2.třída). Na ZŠ Krčín se otevírá minivolejbal i pro předškoláky, kteří si chtějí také zahrát. Třetí "tradiční" školou s minivolejbalem je ...

Ukázat...


Hrajeme 1.ligu krajské AVL !!

Již několik let hraje tým dospěláků hradeckou AVL (amatérskou volejbalovou ligu) a letos prvně povýšil z 2. ligy do první, kde je herní úroveň týmů velmi pěkná. Náš tým nemá velká očekávání a každý vyhraný zápas bude pro nás krásným úspěchem. Důležité je, aby v týmu byla zdravá bojovnost, nasazení, ale hlavně ...

Ukázat...


Soustředění "projekťáků"

Víkend v polovině října patřil volejbalovému soustředění výběru dětí z našich minivolejbalistů. Makalo se tak, že se nestíhalo moc fotit a tak je fotek jen pár. Na soustředění jsme se snažili nejen o volejbalové aktitity, které měly samozřejmě priorotu, ale i o tmelení mladého kolektivu. Pro týmový sport to považujeme za stejně důležité, jako rozvoj ...

Ukázat...


Festivalový turnaj v Hradci Králové

Na další z kol Festivalových turnajů minivolejbalu, který se konal v neděli 13.10.2019 v Hradci Králové, vyrazilo VoCe z N.Města s celkem devíti týmy v kategoriích Oranžová (do 3.třídy ZŠ), Červená (do 4.třídy) a Modrá (do 6.třídy). Na turnaji byly týmy rozlosovány do skupin, ve kterých se bojovalo o umístění, ale již se nikam nepostupovalo. Získávaly se pouze body na republiku v závěru sezóny. Fotky najdete standardně ve fotogalerii ZONERAMA.

Je potřeba zde poděkovat všem ochotným rodičům, kteří nám pomáhají s koordinovanou dopravou dětí na turnaje i trenérům, kteří věnují svůj osobní volný čas dětem. Devět týmů, tři oddíly, tři zprávy od trenérů ...

Ukázat...


Krajský turnaj - o.Náchodsko v Broumově

Pro získávání dalších zkušeností ve starších kategoriích minivolejbalu jsme vyrazili 6.10. až do Broumova, kde byl turnaj pouze pro "modrásky" a "červenáčky". Díky věkové kategorii jel pouze náš oddíl ze ZŠ Krčín, protože v něm jsou aktuálně nejstarší VoCečkové děti. V tomto oddíle jsou ale i děti ze ZŠ N.Hrádek, ZŠ Komenského, Malecí i Krčín v NMnM, ZŠ Černčice a Plhov z Náchoda.

V červené kategorii (do 10-cti let) hrálo naše dívčí trio, kde zkušenější ...

Ukázat...


Festivalový turnaj mini - Rychnov

Sezóna je již v plném proudu a my jsme vyrazili za krásného slunného sobotního rána 14.9. do Rychnova nad Kněžnou. Zde se odehrálo první kolo Festivalového barevného minivolejbalu, jehož výsledky se započítávají do postupu na celorepublikový turnaj na konci sezóny.

Z krčínského oddílu jelo poměřit síly jen ...

Ukázat...


Volejbalový příměšťák 2019

Po asi tříleté odmlce se vracíme k tradici příměstským táborům. Ty jsou zaměřeny hlavně na minivolejbal, atletickou a gymnastickou přípravu zaměřenou na potřeby volejbalu a také další všesportovní aktivity a hry. Letošní tábor pod taktovkou Sylvy byl hodně zpestřen účastí dětí na světové paralympijské lukostřelbě, kde si děti pod vedením profesionálů lukostřelbu i vyzkoušely. Na vše ...

Ukázat...


Závěrečný táborák po sezóně 2018-19

Již několikátý rok organizujeme poslední červnovou středu na ZŠ Krčín závěrečný táborák. Je to akce pro celé VoCe-čko, sejdou se zde tradičně minivolejbalisté i žáci, jejich rodiče, sourozenci, trenéři atd. Společně opékáme nad ohýnkem buřty či jiné dobroty, popíjíme, hrajeme hry, soutěžíme. Vždy se sejde i pár lidiček s ...

Ukázat...


Volejbalové odpoledne pro veřejnost

Zkusili jsme udělat v půli června volejbalové odpoledne pro děti a rodiče. Na celé akci bylo spousta her a smíchu, honičky v parku i volejbalová technika na place, soutěže a dovádění. Prostě ukázka, jak vypadají naše volejbalové tréninky. Celou akci jsme podpořili i lístky na hradeckou Flošnu a losování o vouchery na koupálko proběhlo na konci ze všech přítomných dětí i z těch, co pouze poslaly slosovatelný kupón nebo odešly domů dříve.

Nutno říci, že počasí vyšlo nádherně. Děti v rámci celé akce často probíhaly pod proudem vody, aby pak mohly krásně válet sudy v antuce. Asi se řídily heslem, že čím víc antuky mají ... 

Ukázat...


Celorepublikový turnaj minivolejbalu

Za celorepublikovým turnajem muselo tentokrát naše "repre" v minivolejbalu cestovat až do Jindřichova Hradce. Dálka veliká, ale stálo to rozhodně za to - na výsledky i fotky koukněte ...

Ukázat...


FINÁLE OP mini v Náchodě

Poslední finálové kolo okresního přeboru se odehrálo již tradičně na zimním stadionu v Náchodě. Jako v ostatních předcházejících kolech jsme měli "želízka v ohni" ve žluté kategorii, která se spolu s oranžovou (2 týmy VoCe) odehrála v neděli 2.6. dopoledne, a dvě družstva ...

Ukázat...


Finále MIXÁČKU v Broumově

Žákovská soutěž 2018-19 vyvrcholila velkým turnajem v Broumově. Náš tým dorazil s takovým bodovým skórem, že i kdybychom vše prohráli, stříbrná pozice nám neunikne. A žel ale ani vítězství na turnaji by nám nedovolilo předhonit suverénní Rtyni a získat zlatou. Takže žádné nervy a jeli jsme si to prostě užít. Možná právě toto bylo naším hnacím motorem, protože jsme 2x zvládli zápas s přehledem 2:0 a v tom třetím jsme ...

Ukázat...


Oddílové focení na sokolce

Po delší "PíáR" odmlce jsme si domluvili focení s fotografkou Vendulou Jirmannovou. Oslovili jsme fotografku, která je krátce v N.Městě a svými fotkami už podpořila náš Charitativní běh pro NONU. Pro focení jsme využili páteční odpoledne, kdy na kurtech na sokolovně v N.Městě zároveň odehrály utkání naše týmy mužů a žen v rámci OP. Oddílové focení tak začalo zachycením herních okamžiků z obou zápasů a fandících ...

Ukázat...


Finále mezipodnikové ligy

Pro naše finanční partnery pořádáme ve formě teambuildingových aktivit již po čtvrté mezipodnikovou volejbalovou ligu. Letos se na třech turnajích potkala družstva za firmy AGRO CS, FARMET, DEVA a HALLA. Finále se odehrálo antukových na kurtech na sokolovně v N.Městě, které naše VoCe-čko s materiální podporou Sokola vloni zrekonstruovalo.

Fotky najdete ...

Ukázat...


Charitativní běh s Vócé-čkem 2019

Článek se zde objeví za chvíli ... ale fotky již nyní najdete tradičně v naší fotogalerii ZONERAMA a na oddílovém FACEBOOKu.

Ukázat...


Žákovský MIXÁČEK v Náchodě

Předposlední turnaj žáků se odehrál v půli května v Náchodě. Náš tým opět vedl k vítězství Bóďa a počínal si jako přitom zkušený profesionál. Ze tří zápasů jsme nakonec podlehli pouze suverénní Rtyni a vybojovali jsme si před finálem takovou pozici, že je v podstatě jedno, jak to na posledním turnaji odehrajeme. Dá se s nadsázkou říci, že tento turnaj v Náchodě již byl pro nás tím ...

Ukázat...


Víkendovka projektu 2003-9

V květnu nám proběhlo i víkendové soustředění, které bylo tentokráte spojené pro žáky a mladší šikovné děti, se kterými rozjíždíme tzv. "Projekt 2009". A lze směle říci, že víkendové soustředění se velice vydařilo. Všichni si to moc užili a poctivě, tentokrát poprvé pod taktovkou Bódi a Ádi, trénovali a pořádně se na jejich ...

Ukázat...


Turnaj OP mini, žluťásci a oranžoví

Turnaj se tentokrát odehrál v Náchodě na Starém městě. Na zprávu od trenérky ještě čekáme ...

Ukázat...


Krajský festivalový turnaj MINI v Kvasinách

Poslední dubnovou neděli se sjela spousta dětí na Kurty do Kvasin. To dětské hemžení bylo obrovské, těším se na oficiální zprávu o celkovém počtu. Každopádně za VoCe-čko dorazila družstva z Komendy i z Krčína v celkovém počtu 24 dětí ...

Ukázat...


Mezinárodní turnaj Nadějí - mini v Č.Kostelci

V sobotu 6. 4. se naše mini VoCéčkové týmy vydaly na turnaj do Červeného Kostelce. Pro některé to byl první velký turnaj a z pozice trenérky musím říct, že to byla paráda. Děti se rvaly o každý míč a do každého zápasu šly na dvě stě procent. Pro všechny to byla obrovská zkušenost a možnost zjistit v čem se můžou nadále zlepšovat.

Ale nebojte, nebyl to jen boj o ...

Ukázat...


Minivolejbal v Hronově - OP

Aktivita okresu Náchod z hlediska minivolejbalu a žákovského volejbalu velmi narůstá. Další ze série turnajů OP pro nejmladší minivolejbalisty se odehrála na konci března v Hronově.

V sobotu 30.3. se v Hronově odehrálo další kolo okresního přeboru minivolejbalu, tentokrát těch nejmladších – žlutá a oranžová kategorie. U žlutých bylo znát ...

Ukázat...


Žákovský MIXÁČEK v Trutnově

Další ze série turnajů okresního MIXÁČKU se odehrála v Trutnově na Šestidomí. Vyrazili jsme tentokrát v téměř plné sestavě, i když někteří hráči na posledních trénincích chyběli a bylo to žel na výkonu znát. Hned v prvním zápase jsme narazili na favorizovanou Rtyni, které ale přijela s nekompletní sestavou, a tak i přes spoustu našich vlastních chyb jsme toho využili a nakonec v tiebreaku zápas vyhráli.

Druhý zápas s Ruchadlem měl být relativně snadný, ale rychle jsme se přizpůsobili ...

Ukázat...


Jarní turnaj mini v HK

Do Hradce Králové jsme se vydali se 2 družstvy oranžových, první tým z Krčína (Podsedník a Eichler), druhý ze družiny ZŠ Komenského a 1 týmem modrých holek – Šmoulinek. Slečny jsou věkově „červené“ (tzn. o 2 roky mladší), ale chtěly si vyzkoušet obtížnější hru už ve třech hráčích na hřišti. Na tomto turnaji se sešlo ...

Ukázat...


Soustředění s trenérem extraligy

Zorganizovali jsme jedno úplně skvělé soustředění pro žáky pod taktovkou trenéra z extraligy. Během čtyř dnů představil účastníkům (děti i trenéři) snad stovky zajímavých cvičení, desítky návodů na zlepšení techniky v OOS. Soustředění mělo název Od bagru k přihrávce. Pro zúčastněné trenéry to byl prakticky nekonečný zdroj inspirace a ukázek na zatraktivnění tréniků.

Pár fotek najdete standardně ve fotogalerii ... 

Ukázat...


Barevný turnaj MINI v Broumově

Poslední únorový víkend se v Broumově odehrála 3. kola okresního přeboru minivolejbalu. V sobotu ráno poměřili síly nejmenší hráči – „žluťásci“, kde máme zastoupení jedním týmem složeným z úplných nováčků. Během zápasů ...

Ukázat...


Čtyřky z mini v Kostelci

Naše, v podstatě dívčí červená, družstva jsou natěšená hrát „velký“ volejbal se všemi volejbalovými prvky, které se na tréninku již učí, proto jsme se přihlásili na tento turnaj. Věděli jsme, že tam budeme nejmladší a budeme "jen" sbírat cenné zkušenosti. Cílem bylo ...

Ukázat...


Volejbalová ŠKOLA - 1.kurz

První kurz měl zaměření na OOV. Hezká zkratka, ale co znamená? Odbití obouruč vrchem, lidově řečeno - Jak správně odehrát míč "prsty". 

Hned první kurz byl kapacitně prakticky plný a na první  ...

Ukázat...


Sněhohrátky 2019

O pololetních prázdninách jsme zorganizovali další Sněhohrátky, tentokrát na Čihalce v Orlických horách. V letošním roce jsme měli největší účast a asi i nejlepší místo za všechny ty roky, co tuto akci organizujeme. Spousta fotek je již ve fotogalerii, tak si je můžete prohlédnout.

Ukázat...


MIXÁČEK v Kostelci 27.1. 2019

Na konci ledna náš žákovský tým zabojoval v Kostelci a z turnaje si odváží stříbrné medaile. A s tím i související udržení v TOP skupině mezi VIP 4 týmy. Sice náš postup byl doslova vydřený, ale dle mého názoru "spokojeného trenéra" zasloužený - prostě do TOP skupiny patříme. Výsledky 2:1, 2:1 a 0:2 však dávají tušit, že to opravdu lehké nebylo a ...

Ukázat...


Ukázka Volejbalové ŠKOLY

První ukázka tréninku Volejbalové ŠKOLY proběhla v předvánočním čase. Asi to nebylo úplně ideální, ale kdy je ideální čas? Prostě kdo chce, čas si udělá vždycky. Dvě hodiny intenzivního tréninku měly přesvědčit účastníky i trenéry, že projekt ŠKOLY má smysl. Ale zvládnou se ...

Ukázat...


MINI v NM 1.-2.12. 2018

O víkendu si naše VoCe-čko „střihlo“ velký turnaj okresního minivolejbalu. Na ZŠ Malecí se postupně sjelo na 75 týmů minivolejbalistů a bojovali ve všech minivolejbalových kategoriích – žluté, oranžové, červené i modré. V součtu se ve dvou tělocvičnách pohybovalo asi 300 lidí, z toho 200 dětí a organizace byla opravdu velmi náročná. Naprosto skvělou práci odvedly děti z našeho žákovského oddílu, které povětšinou ...

Ukázat...


Mixáček v NM 25.11. 2018

První domácí turnaj v sezóně jsme výsledkově úplně podle představ nezvládli, herně se ale žáci zlepšovali každým zápasem. Celkově nám patří 3.místo s velmi vyrovnaným počtem bodů i skórem.

Smolný, a i rozhodující, zápas byl hned ten první ...

Ukázat...


Svatomartinský turnaj žen 2018

V neděli 11.11. se odehrál druhý ročník Svatomartinského turnaje žen. Tentokrát se odehrál v tělocvičně na Králíčku. Celkem se odehrálo 6 zápasů, což odpovídá celkovému počtu čtyř týmů.

Príma sváteční nálada vládla na palubovce i mimo ni, spousta výborných buchet, kávička, gulášek, občas nějaký ... 

Ukázat...


Víkendové soustředění minivolejbalu

Naši nejmladší volejbalisté mají za sebou své první soustředění v nové sezóně. Rekordní počet nových dětí se projevil i v počtu dětí na soustředění a dal hodně zabrat i čtyřem trenérkám. Více informací zveřejníme později, článek připravuje trenérka minivolejbalu, mějte strpení ... 


Minivolejbal v Kostelci (OP Ž+O)

Svoji turnajovou barevnou sezónu začali 4.listopadu už i nejmenší minivolejbalisté - kategorie žlutá (do 2.třídy) a oranžová (do 3.třídy). Fotky shlédněte ve fotogalerii na ZONERAMA.

V kategorii „žluťásků“ jsme měli jeden tým složený z nováčku, takže to pro děti byl opravdu velký zážitek. Některým soupeřům ...

Ukázat...


Žákovský mixáček - kvalifikace

Dnes jsme zahájili první kolo v žákovské soutěži v sezóně 2018-19. Turnaj se odehrál ve Rtyni na třech hřištích, celkem se ho zúčastnilo 8 týmů a hrál se systém „každý s každým“. Naše loňské „A“čko již letos nehraje, protože děti soutěži věkově odrostly, a tak jejich loňské zlato musí teď obhájit jejich mladší spoluhráči, kteří vloni tvořili „B-tým“.

Turnaj jsme zahájili vítězstvím proti ...

Ukázat...


Žákovské soustředění 12.-14.10.

První soustředění v nové sezóně jsme zaměřili na sehrávání týmu. A tradičně na seznamování a tmelení kolektivu. Trenérský trojlístek, parta kamarádů z loňska i jedna úplně nová slečna - parta jak z pohádky. A i soustředění se zdálo, jako z pohádky - pohoda, legrace i tvrdá práce. Naběhali jsme několik km v krásném okolí N.Města, zvládli výzvu zříceniny ...

Ukázat...


Krajský festivalový minivolejbal

V Hradci Králové se konal už druhý Krajský festivalový turnaj nové sezóny a Voce tentokrát nasadilo v krajské metropoli hned šestici týmů. Fotky shlédněte ve fotogalerii na ZONERAMA.

V kategorii ŽLUTÍ mělo VoCe trojí ...

Ukázat...


Minivolejbal v Kostelci (OP červený)

Prvním kolem začala v sobotu v Červeném Kostelci minivolejbalová okresní sezóna pro kategorie ČERVENÁ a MODRÁ. VoCečko reprezentovala v kostelecké hale dvojice týmů a oba se představily mezi „červenými“. Fotky shlédněte ve fotogalerii na ZONERAMA.

Béčko skončilo v ...

Ukázat...


Okresní přebor II mužů – podzim 2018

Letošní rok začal první sezónu za VoCe hrát tým mužů. Parta dospěláků se rozhodla vytvořit herní podmínky pro naše odrůstající chlapce, kteří 2x vyhráli v žákovských kaktegoriích Kraský mistrovský titul. Aby mohli v nějaké soutěži pokračovat a získávat zkušenosti už i z dospěláckého volejbalu, přihlásili jsme se nově do Okresního přeboru II. Fotodokumentaci z našich zápasů najdete ve VoCe-čkové fotogalerii - KLIK, postřehy a výsledky ze ...

Ukázat...


Okresní přebor II žen – podzim 2018

Již druhý rok budou zkoušet vybojovat malá i velká vítězství v Okresním přeboru II naše dámy a slečny. Bavíme se volejbalem, vyhráváme i prohráváme a poskytujeme mladým slečnám šanci získat zkušenosti z dospěláckého volejbalu. Fotodokumentaci ze zápasů najdete ve VoCe-čkové fotogalerii - KLIK, postřehy a výsledky níže. Čeká nás celkem 6 zápasů s více méně známými soupeřkami.

Ukázat...


Oddílové propriety a vizuální identita :-)

Protože každý oddíl má nějakou jednotnou vizuální identitu, snažíme se o ni i my. Nějaké věci máme nakoupené pro děti v oddílovém skladu, ale něco dětem kupují rodiče přímo domů do skříňky. Děti je pak povětšinou všude nosí a jsou hrdé, že jsou součástí skvělého týmu. Navíc jim udělají radost třeba k narozkám či pod vánočním stromečkem ... Protože po večerech na akcích zpíváme s kytarami, tak si níže můžete ...

Ukázat...


Hostinné 2018

Ve znamení dračích soubojů se odehrál kemp 2018 v Hostinném. Máme opět spoustu fotek, na některé se můžete podívat na facebooku, ale většinu jich najdete v hlavní fotogalerii na Zonerama. I letos jsme měli pro děti několik utajovaných překvapení, jako byl trénink thajského boxu nebo návštěva extraligové hráčky z Prostějova. Mezi méně populární překvapení patřil ...

Ukázat...


Závěrečný táborák po sezóně

Již několikátý rok organizujeme poslední červnovou středu na ZŠ Krčín závěrečný táborák. Je to akce pro celé VoCe-čko, sejdou se zde tradičně minivolejbalisté i žáci, jejich rodiče, sourozenci, trenéři atd. Společně opékáme nad ohýnkem buřty či jiné dobroty, popíjíme, hrajeme hry, soutěžíme. Vždy se sejde i pár lidiček s ...

Ukázat...


Putování 2018 na Jadran

Zakončení sezóny máme již tradičně na Jadranu, kam zveme nejen naše hráče, ale i jejich sourozence a rodiče. Cestujeme do známého kempu od cestovky AlpinTour do Biogradu na Moru. Letos nás překvapil hóóódně studený vítr, který nám foukal většinu pobytu. Díky němu se voda ...

Ukázat...


Medailová party v RZ

Bez ohledu na výsledky v soutěži okresního přeboru nebo na celorepublikovém turnaji minivolejbalu jsme chtěli všem hráčům poděkovat za reprezentaci našeho oddílu. A tak jsme domluvili v Rajské zahradě kongresový sál a spoustu zmrzlinových pohárů pro mlsné jazýčky našich malých svěřenců. Pouštěli jsme fotky, vzpomínali na turnaje, bilancovali.

Koukněte se, jak jsme se bavili, do naší fotogalerie ZONERAMA.

Ukázat...


Finále OP v Náchodě

V neděli 3.června se v Náchodě se odehrálo první velké finále minivolejbalu a volejbalu mládeže. Sjelo se tam celkem XY týmů minivolejbalu, což znamenalo skoro XY dětí. A v šestkovém mixáčku bylo celkem 6 týmů, dalších skoro 35 dětí školou povinných. Fotky shlédněte ve fotogalerii na ZONERAMA.

Žákovský volejbal: V mixáčku mělo naše VoCe-čko hned ...

Ukázat...


Celorepublikový turnaj minivolejbalu

Tentokrát jsme s dětmi vyrazili na celorepublkové klání malýchminivolejbalistů do Prahy. Celkem byly v nominaci 4 týmy. Fotky shlédněte ve fotogalerii na ZONERAMA.

Na pomoc s dozorem jsme měly s sebou ...

Ukázat...


FINÁLE mezipodnikové ligy 2018

Finále mezipodnikové ligy bylo odehráno za parného dne na plném sluníčku, bylo docela vyčerpávající, ale nepřineslo již žádné velké překvapení. Výsledky posledního finálového turnaje tak odpovídaly průběžnému pořadí i celkovému vyhodnocení.

Loňský vítěz ...

Ukázat...


Charitativní Běh pro NONU

V neděli 13. května se za krásného počasí a báječné atmosféry uskutečnil 2. ročník charitativního běhu „Běžíme s VóCé-čkem“. Nádvoří hotelu Rajská zahrada přivítalo přes stovku dětí a dospěláků, kteří se rozhodli udělat něco nejen pro sebe, ale také svojí účastí podpořit stacionář NONA 92, o.p.s.
Na výběr bylo ze dvou tras, kratší cca 3 km, delší cca 6,5 km. Každý se jich ....

Ukázat...


MIXÁČEK ve Rtyni (OP 6.5. 2018)

Další krásná slunečná neděle strávená na volejbalovém hřišti. Tentokrát se naše žákovské týmy vydaly do Rtyně v Podkrkonoší, kde poměřily síly s týmy Červeného Kostelce a domácím týmem ze Rtyně. Náchoďačky nakonec nedorazily a tak bylo tentokrát o jeden tým méně.

Náš Á-čkový tým ...

Ukázat...


Modrásci ve Rtyni (OP 5.5. 2018)

Máme v týmu modrého minivolejbalu 5 hráčů, resp. měli jsme na začátku školního roku pět hráčů. Jeden z nich před nedávnem s volejbalem skončil a protože tým tvoří trojičky, tak hrát soutěž pouze s jedním náhradníkem již není sranda. A co čert nechtěl, v den turnaje dva kluci onemocněli a Lukáš byl těsně po nemoci. No nic, i ve dvou se na ...

Ukázat...


Okresní přebor II žen – jaro 2018

Vstoupili jsme do jarní části OP II. Snažíme se volejbalem bavit, ale většinou nás přemůže touha po vítězství a přemíra snahy nás pak spíše srazí do kolen. Čeká nás celkem 7 zápasů, tak nám držte palce. 

Začínáme ve ...

Ukázat...


Žákovská víkendovka

Před začátkem jarní sezóny jsme uspořádali další víkendovku, abychom doladili volejbalovou formu. Soustředění se zúčastnilo celkem 12 dětí z tréninkových skupin A i B.

Jelikož bylo krásné počasí, kombinovali jsme tréninky v tělocvičně a na venkovním ...

Ukázat...


VoCe-čkový MIXÍK 22.4. 2018

Další zápolení mládeže a dospěláků v rámci našich soutěžních družstev. Pro žákovská družstva pořádáme malé zápasy, kde protihráče tvoří soutěžní týmy dospěláků. V rámci souhry všech pak všechny namixujeme a hrajeme dohromady.

Tentokrát se moc ...

Ukázat...


Brány města dokořán 21.4. 2018

V rámci velké akce Brány města dokořán probíhalo na náměstí vystoupení různých hudebních těles, výstava automobilových veteránů, pouť s lákadly pro děti … a představování místních spolků. Naše VoCe-čko si objednalo v Klubu altán se stoly a panely na naši fotoprezentaci. Na třech velkých panelech jsme vystavovali téměř ...

Ukázat...


Dubnová brigáda

Krásné ráno, krásné sobotní ráno, sluníčko … a parta nadšenců, kteří se baví volejbalem. Tedy rádi by se bavili, kdyby měli kde. Ale díky vstřícnosti novoměstským sokolům jsme dostali k dispozici kurt, hodně zanedbalý kurt, který si můžeme zrekonstruovat. A když můžeme, tak ...

Ukázat...


Turnaj nadějí v Červeném Kostelci

V neděli 8.4. jsme se zúčastnili 2. ročníku tohoto minivolejbalového turnaje. Jako vloni byl velmi dobře organizačně zvládnutý, tentokrát i se zajištěným obědem od pořadatele v rámci česko-polské spolupráce. Naši hráči a hráčky měli tak možnost se utkat a poměřit síly i s polskými týmy. Celkem jelo 9 dětí hrající ve ...

Ukázat...


Víkendovka minivolejbalu 23.3. 2018

Další z dlouhatananánské řady našich víkendovek nabídla velmi zajímavé složení dětí i tréninků. Přihlásil se rekordní počet dětí a poprvé se na některé nedostalo. Moooc nás to mrzelo, ale kapacita tělocvičny i našich hlasivek není neomezená a jde s tím ruku v ruce i naše snaha o kvalitní volejbalovou přípravu. A ta se při velkém počtu dětí a ...

Ukázat...


MIXÁČEK žáků v Novém Městě (OP)

Článek se připravuje, ale fotky již můžete shlédnout ve fotogalerii ZONERAMA.

Ukázat...


Druhý turnaj Mezipodnikové ligy 2017-18

Dnes se odehrál v hale ve Velké Jesenici další turnaj naší volejbalové mezipodnikovky. Týmy AGRO, FARMET a HALLA doplnilo do čtyřlístku opět družstvo našeho Volejbalového centra. Zatímco na podzim za naše VoCe hrál tým dospěláků hrající v Hradci Králové 3.ligu AVL, tak dnes se proti týmům našich partnerů postavilo družstvo mládeže. Byly to ty děti, na které ...

Ukázat...


MODRÁSCI v Hronově (OP)

Březnový turnaj, kterého se zúčastnila Šárka, Matyáš, Láďa a Lukáš, nedopadl asi úplně tak podle očekávání.

Tým se umístil na 5. místě, což je zatím nejhorší výsledek. Důvod? Špatný příjem, nahrávka, převážná většina míčů na ...

Ukázat...


MIXÁČEK žáků v Kostelci (OP)

V neděli jsme vyrazili do Červeného Kostelce si zahrát MIXÁČEK. Sešlo se 5 družstev. První zápas jsme odehráli proti Rtyni a pak následovaly zápasy proti Broumovu, Červenému Kostelci a Náchodu.

Když jsme nastoupili proti Náchodu, tak na druhé ...

Ukázat...


Novoměstští žluťásci 2018

Dne 14.2.2018 proběhl letos již 3.ročník turnaje ve žlutém minivolejbale školních družin pořádaný ZŠ-Komenského ve spolupráci s VoCe Nové Město nad Metují. Tělocvičnu a skvělé zázemí opět poskytla ZŠ-Malecí, kterým tímto velice děkujeme.

Turnaje se zúčastnili nejen žáci školních družin, ale i vybraní ...

Ukázat...


Minivolejbal v Kostelci (OP oranžový)

V sobotu 11.2. se konalo další kolo okresního přeboru v minivolejbalu od žluté po červenou kategorii, kde máme zastoupení pouze v oranžové, ale hned třemi týmy. Tentokrát vyrazili s dětmi jen rodiče, protože jsem byla po operaci na neschopence a vycházky začínaly až od 13 hodin. Přesto jsem se tam v tuto dobu rozjela, abych viděla hrát své ...

Ukázat...


Zimní pohár žen 2018

V sobotu 10.2. jsme se jely na turnaj do Broumova: Hanča, Janča, Domča, Lucia, Ester a já – Áďa. Všechny jsme se těšily, až se postavíme na hřiště proti Jezbinám a začneme hrát naši hru. První set jsme vyhrály a moc se nám líbilo, že jsme neměly ani trému a fungovala souhra. I druhý set jsme vyhrály, ale ve třetím jsme to přestaly ...

Ukázat...


Sněhohrátky 2018

Letošní Sněhohrátky provázely problémy - málo sněhu, chřipková vlna a tím i málo přihlášek. I přesto myslím, že se to suprově povedlo. Sjezdovku v Žacléři v Prkenném Dole jsme již znali a děti ze žákovského týmu si ji opravdu náležitě užívaly. Všichni jsou zkušení lyžaři a tak sjezdovku brázdili nádhernými curvovými oblouky, zanechávajíc ze sebou jen dvě rýhy, jako koleje za vlakem. Děti z minivolejbalového oddílu naopak ...

Ukázat...


Modrásci v Broumově (OP)

Opakovala se žel situace z minulého týdne, kdy jsme řešili v žákovském mixáčku personální problémy díky marodce i neochotě hrát za tým. I nyní jsme nakonec z pětičlenné soupisky v předvečer zápasu došli k počtu pouhých dvou hráčů – Šárka Vlčková a Matyáš Fejfar.

Z určitého pohledu se to může jevit jako výhoda a bylo vidět, že někteří trenéři s tím mají problém. Jenže tato „výhoda“ je možná proti ...

Ukázat...


Mixáček v Broumově (OP)

Na druhý žákovský turnaj jsme vyrazili 21.ledna do Broumova. Vlastnímu turnaji předcházela velká marodka a dohadování, kdo pojede a kdo nemůže. Naše A-čko bylo relativně v pohodě, dokonce mělo jednoho náhradníka, ale v B-čku to vypadalo tragicky. Z celkových 8 hráčů měl jeden horečky a jedna zranění paty, takže situace na hranici hratelnosti. A na posledním tréninku nám ale jeden hráč sdělil, že jet nemůže, protože si musí v tu dobu zkoušet nové lyžáky ... a tým se tím díky němu prakticky rozpadl :-(. Ale hráči z A-čka nenechali mladší kamarády v problémech a nabídli, že jim pomůžou a budou hrát podle potřeby i za B-čko. Týmový duch našeho ...

Ukázat...


Novoroční prochajda 2018

Přestože již několik dní v kuse prší, sešlo se v den tříkrálový 21 statečných, aby dvě hodiny po východu slunce vyrazili na novoroční procházku. Počasí se snad nad námi slitovalo, že ani trošku nepršelo. Dokonce sluníčko vykouklo z mraků, asi aby se podívalo, jak nám nic netušící, přesto odvážný Pepa, ukázal pravěkého ... 

Ukázat...


Předsilovestrovské volejbalení

Pátek a sobota, ty poslední v roce 2017, jsme využili pro setkání a sportování. 2x skoro 4 hodiny sportu považujeme za dobrý výkon a za dostatečné odčinění vánočních hříchů na poli stravování sportovců. Páteční podvečer jsme využili pro ...

Ukázat...


Modrý mini - okresní přebor v Kostelci

V neděli 17.12 jsme se vydali zasněženou krajinou do Červeného Kostelce. Tým ve složení Šárka Vlčková, Matyáš Fejfar a Láďa Kratěna byl v dobrém rozmaru.

V prvním zápase se nám příliš nedařilo a v podstatě to bylo jen o tom, kdo dá nebo nedá servis. Zvítězili jsme sice 2:0, ale podívaná to zrovna nebyla. Zřejmě nám ...

Ukázat...


Český pohár starších žáků

Naše VoCe-čko začalo před rokem úzce spolupracovat s VK sport Rychnov a tak naši nejstarší chlapci mohli zúčtovat své schopnosti a dovednosti v jejich dresech. Nejvyšší soutěž starších žáků v ČR je Český pohár, kde si tým žáků RK vybojoval své místo mezi osmi nejlepšími týmy v Čechách. Ty se potkaly na velkém víkendovém turnaji v České Lípě 9.-10.prosince.

Naši kluci (Bóďa a Lukyn) se tam ...

 ...

Ukázat...


BMV ve Dvoře Králové

První adventní neděle byla pro naše nejmenší hráče ve znamení turnaje BMV - barevného mini-volejbalu. Za námi oblíbeným a tradičním turnajem jsme odjeli do Dvora Králové nad Labem s velmi početnou 17-ti člennou skupinou.

Nezapomeňte se ...

Ukázat...


Turnaj okresního minivolejbalu v NM


První turnaj Mezipodnikové ligy 2017-18

Již třetím rokem organizujeme pro naše partnery a sponzory Mezipodnikovou volejbalovou ligu. Přestože to pro letošní rok vypadalo na největší účast, tak nakonec jsou přihlášené pouze tři týmy. Pro ucelené soupeření jsme doplnili čtvrtý tým z vlastních řad a ... 

Ukázat...


Náš společný oddílový MIXÍK

Po úspěšném jarním turnaji, který byl ve znamení soupeření Krajských mistrů z řad mladších žáků a žákyň s Krajskými vícemistry z týmu dospělých v soutěži AVL. Spojení dospělých z VoCe-čka a dětí se ukázalo jako prímové a pro obě skupiny obohacující. Mladší čerpali ze zkušeností dospělých a ti se zase nechali ....

Ukázat...


Svatomartinský turnaj žen

S příchodem týmu žen do našeho Volejbalového centra rozrostla možnost uplatnění i pro naše starší žačky. Postupně se nám daří rozšiřovat jeho základnu, takže už jsme schopni dát dohromady i dvě družstva. Souhra žákyň se ženami se nakonec ukázala pro obě zdánlivě nesourodé skupiny velmi prospěšná a na trénincích i v zápasech ...

Ukázat...


Mixáček - Okresní přebor

Nový projekt Náchodského OVS Mixáček je skvělý v tom, že respektuje a dává šanci i menším oddílům s ne tak velkou členskou základnou. V této soutěži se budeme potkávat s oddíly z Broumova, Náchoda, Č.Kostelce a Rtyně v celkem 6-ti turnajích v sezóně.

Zahájení celé soutěže připadlo na naše VoCe-čko a tak jsme 11.11. přivítali družstva Broumova, Náchoda a Rtyně, Kostelec měl turnajovou ...

Ukázat...


Víkendové soustředění žáků / listopad 2017

Hned první víkend v listopadu jsme se nastěhovali do "naší" krčínské tělocvičny. Soustředění se zúčastnilo celkem 15 dětí z obou tréninkových skupin a naším cílem bylo připravit se na první turnaj okresního přeboru- Mixáček. Zorganizovat tréninky pro výkonnostně rozdílné skupiny je docela oříšek, a tak trenérská příprava byla výrazně větší a svědomitější, než kdy jindy. Chtěli jsme do ní zahrnout od ...

Ukázat...


Oranžový mini v Broumově - okresní přebor

V neděli 22.10. jsme auty vyrazili na minivolejbalový turnaj až do dalekého Broumova, kde se konalo první kolo Okresního přeboru tří barev – žlutý, oranžový a červený. Na tomto přeboru se vše odehrávalo opravdu postupně dle vyjmenovaných barev. Jelikož máme ...

Ukázat...


Festivalový minivolejbal v HK

V neděli 15. října 2017 vyrazily děti z minivolejbalu reprezentovat naše novoměstské VoCe na krajský festivalový turnaj v hradecké TJ Slavia. Po zaplacení startovného se děti oblékly do barevných triček dle kategorií, které dostaly jako startovné a na hřišti to už pak byl pořádný mumraj barevných ..

Ukázat...


PíáR focení 2017 na zámku

Konečně se nám povedlo domluvit další focení od profi-fotografa a letos už konečně vyšlo i počasí. Využili jsme domluvenou zámeckou zahradu, děti si navlékly oddílové dresy a další čas patřil už jen fotografovi a jeho pokynům. Postupně jsme vyfotili úplně celou skupinu našich malých hráčů a pak se už fotilo po oddílech. Na závěr si fotograf připravil perličku v podobě ...

Ukázat...


Modrý mini - okresní přebor

……tak už to konečně začalo……
V sobotu 14.10. v Náchodě odstartoval okresní přebor v kategorii mini modří (do 12 let). Škoda jen, že se nehrálo venku, sluníčko by nás alespoň trochu zahřálo. Ale chladno v hale bylo nepříjemné asi jen pro dospělé, protože děti se od vstupu na palubovku dostatečně zahřívaly hrou.

Za tým VoCe nastoupili Šárka Vlčková, Lukáš Rousek, Matyáš Fejfar a Láďa Kratěna. Je třeba ...

Ukázat...


Víkendové soustředění minivolejbalu

Ve dnech 6.- 8.10.2017 proběhlo na ZŠ Krčín tradiční víkendové soustředění minivolejbalu. Ze dvou hledisek bylo však výjimečné. Jednak tím, že bylo tentokrát určeno jen pro děti od 6-9 let, tzn. žlutý a oranžový minivolejbal. Celkem se zúčastnilo 11 dětí a druhou zvláštností bylo, že většina ...

Ukázat...


Festivalový minivolejbal v Kostelci nad Orlicí

V neděli 24.září jsme jely auty na přeložený volejbalový turnaj, který se konal v Kostelci nad Orlicí. Celkem nás tam jelo 8 dívek hrající ve 3 družstvech – ve žlutém a dvou oranžových, a dvě trenérky. Hrála jsem oranžový minivolejbal, kde se už pinká, se spolužačkou ...

Ukázat...


Běžíme s VóCéčkem pro Nonu

První ročník benefičního běhu máme za sebou a dle ohlasů lze snad říci, že úspěšně. I přes nepřízeň počasí se účastnilo celkem 47 běžců a to od těch úplně nejmenších až po dospělé, včetně maminek s kočárky, které měly možnost trasu projít a podpořit tak stacionář Nona, jemuž byl výtěžek celé akce věnován. Celkem se vybrala symbolická ...

Ukázat...


Rychnovák 2017

Poslední prázdninový víkend byla pěkná kosa. V sobotu ještě jakžtak hezky, ale v neděli se sluníčko nechalo přemlouvat celý den a vykouklo až navečer. A přestože teplota v neděli nepřesáhla 16°C, téměř stovka dětí svedla spoustu volejbalových zápasů na venkovních kurtech v Lupenici. Brzy ráno tam ...

Ukázat...


Okresní přebor II žen

Letošní sezónu začal za VoCe hrát i tým žen. Sedm zkušených dam doplnily dívky ze žákovského družstva a vytvořily tak zajímavý tým, který se pokusí vybojovat nějaké zápasy v Okresním přeboru. Fotodokumentaci z našich zápasů najdete ve VoCe-čkové fotogalerii - KLIK, postřehy a výsledky ze zápasů budou .....

Ukázat...


Jak to vypadalo na kempu 2017?

Další z našich kempů je pryč a tak je potřeba zachytit jeho okamžiky. Programem jsme chtěli všem říci, že krom volejbalu se umíme i bavit a hrát a užívat si pohodu a kamarády. Dva volejbalové tréninky a jedna outdoorová celotáborová hra, při které se děti naběhaly většinou mnohem víc jak při tréninku. Po lesích i v parku nás honili velociraptoři, přecházeli jsme divokou ...

Ukázat...


Volejbalový kemp v Třebové …

Položil jsem si otázku, co pro mě tenhle kemp znamená? Znamená asi hlad po dobrých informacích, stejně tak jako po dobrých lidech. Znamená príma atmosféru a pohodu v děsivě rychlém soukolí běžného života. Znamená to vzpomínku na strach z trenérských zkoušek (zbytečně - mám to). Znamená to úplný začátek VoCe-čka, kdy jsme hráli s 15-ti juniory spíše plácanou než ...

Ukázat...


Hurááá za sportem na Jadran!

Již třetím rokem jezdíme stmelovat kolektiv a relaxovat na Jadran, a této tradici jsme zůstali věrní i letos. Ale bylo předem jasné, že jsme nepřijeli jen ležet na pláži, ale že naším cílem bylo, užít si parádní aktivní dovolenou.

Okénko do programu: Program jadranského soustředění byl pestrý, pohodový, protkaný volejbalovým tréninkem dětí a večerními zápasy dospělých. Jelikož děti měly dopolední ... 

Ukázat...


Celorepublikové kolo minivolebalu 2017

I v této sezóně se naše děti probojovaly v krajských turnajích až do celorepublikového kola minovolejbalu až v Českých Budějovicích, které bylo o víkendu 9. -11.června. Dvě družstva měla přímý postup, dvě jela na divokou kartu. Za sebe musím říct, že celý výlet se ukázal být jednou velkou naučnou stezkou. Naučili jsme se totiž spoustu zajímavých a pro život zásadních věcí. Už víme, že nelze na výlet odjet bez nejnovějšího modelu antistresové hračky a taky to, že o ní můžeme kdykoliv přijít, pokud budeme jediní, koho bude uklidňovat. Taky jsme zjistili, jak nezbytný je svetr do vlaku pokud je venku minimálně 30stupňů, neb České dráhy nám ...

Ukázat...


Atletická příprava

Hráči Volejbalového centra absolvovali v mimo-sezónním období od dubna do června kondiční přípravu. Na začátku proběhly testy zaměřené na vytrvalost, sílu a rychlost a podle výsledků byl přizpůsoben tréninkový program. Cílem kondiční přípravy byl komplexní rozvoj pohybových dovedností a v rámci možností i odstranění individuálních slabin hráčů. Na konci kondiční přípravy byli ...

Ukázat...


Finále mezipodnikové ligy 2016-17

Finále dalšího ročníku mezipodnikové volejbalové ligy máme za sebou a naši partneři si přijeli užít poslední turnaj na kurty do Velké Jesenice. Finále se odehrálo na dvou antukových kurtech za nádherného počasí a výborného baru v tamním areálu. Po ranním slavnostním nástupu začaly úvodní zápasy, na které po krátké pauze navázalo druhé kolo. Tým FARMETu výrazně ...

Ukázat...


Soustředění talentů Náchodska

V rámci spolupráce s OVS Náchod jsme spoluorganizovali soustředění talentované mládeže na Náchodsku. Zúčastnili se ho děti (ročníky 2006-2003) z oddílů Hronova, Červeného Kostelce a Nového Města n.Metují. Jednalo se o jakési „pilotní soustředění“, které mělo poukázat na připravenost dětí v individuálních herních činnostech a nabídnout možnosti a alternativy na jejich zlepšování. Časově jsme to vymezili pouze na jeden den, kdy během dopoledne proběhlo velké testování fyzických ...

Ukázat...


Žákovské soustředění - květen 2017

Poslední soustředění žáků a žákyň v sezóně bylo na konci května. Krom dětí z oddílu tentokrát dorazily posily i z Farmy, které se do žákovského oddílu začlení od září, resp. již v srpnu na kempu. Víkendovka byla zaměřená spíše na to, aby se děti seznámily s novými kamarády a zahrály si. V pátek čekalo děti jedno malé překvapení v podobě hvězdné cesty do souhvězdí Velkého vozu, Labutě a ...

Ukázat...


Okresní přebor žen – SK společně s VoCe

Od července přechází družstvo žen ze Sportovního klubu pod hlavičku VoCe a v nové sezóně od září budou hrát v našich dresech. Cílem přechodu je doplnit jejich současný kádr o nové hráčky a zkusit propojit současné velezkušené dámy s dravějším, ale ne příliš zkušeným, mládím. A tak bedlivě sledujeme jejich výkony v Okresním přeboru a již nyní pomalu doplňujeme jejich tým o naše VoCe-čkové hráčky z žákovského oddílu. Takže sháníme i další hráčky, pojďte doplnit náš tým :-) 

Na fotky ze ...

Ukázat...


Bábovkový turnaj 2017

Zavedené turnaje jsou príma, pokud se ale výrazně nezmění termín jejich pořádání. My změnit termín Bábovkového turnaje zkusili … a sice nedorazila některá „tradiční družstva“, ale zase dorazily jiná. Letos se odehrál turnaj místo v chladném únoru v tělocvičně v Černčicích až na začátku května na venkovních kurtech ve Velké Jesenici. Další změnou v turnaji ...

Ukázat...


Víkendovka minivolejbalu

Před posledním krajským festivalovým turnajem minivolejbalu se čas naplnil k dalšímu z dlouhé řady víkendových soustředění. Víkendovky děláme jen 2x do roka pro mini a 2x pro žáky a tak se většina dětí docela těší. Navíc není víkendové soustředění jen o tréninku, ale i kamarádech, hrách a soutěžích. Během odpočinkových pauz si děti vyráběly "povelikonoční" ...

Ukázat...


Kvalifikace žáků na MČR 2017

Na kvalifikačním turnaji na Mistrovství ČR mladších žáků se do HK sjelo celkem 5 týmů, postup měli ale zajištěný jen dva týmy. Hned první zápas jsme hráli proti favoritovi z Lanškrouna a i jeden vyhraný set by mohl v konečném zúčtování být rozhodující. Obava ze silného soupeře chlapcům svázala ruce a první set byl jasně v režii soupeře. Druhý set jsme se ale do něj pustili bez respektu, vyrovnali hru a začali ho tlačit na servisu. Stav 17:11 byl víc než skvělý a šance na kýžený set byla na dohled. Vlastní hlava se ale ukázala pro nás ...

Ukázat...


Stříbro na krajské AVL

Již snad 10 let se účastníme s dospěláckým týmem krajské Amatérské Volejbalové Ligy – AVL. Vždy jsme si „užívali“ zápasů v 3.lize, ale v roce 2015 (druhý rok pod hlavičkou VoCe-čka) jsme se dostali na 4.místo a tak i do barážových zápasů. Postup do druhé ligy se nám ale tenkrát vybojovat nepovedl. Letos, dva roky poté, jsme se dostali opět do baráže ...

Ukázat...


Jarní turnaj mini v Hradci Králové

Další turnaj minivolejbalu, tentokrát v Hradci Králové. Kategorie byly vypsané jen dvě - oranžová a modrá, a v obou jsme měli své nadějné zastoupení. Více o turnaji napíšeme zde později.

Prozatím se koukněte na fotky do naší fotogalerie na zonerama.


VóCé-čkový mixík

Skoro rok rozmýšlená a uvažovaná akce nakonec proběhla v polovině března v Jesenici. Poměrně dlouho jsme zvažovali možnost spojit VoCe tým dospělých a dětí a zahrát si jeden turnaj. Spousta věcí byla "proti", spousta jich ale byla "pro". Rozuzlení nakonec přišlo ve formě zkoušky - zkusíme to a uvidí se, jak to bude vypadat. Druhé místo dospěláků v krajské AVL a vítězství žáků v Krajském přeboru dalo možnost vzniku zajímavého letáku a celý turnaj se ...

Ukázat...


Sportovec Nového Města nad Metují 2016

V nominaci ostatních oddílů se prosadilo mezi vyhlašované Sportovce za rok 2016 i družstvo mladších žáků z našeho VoCe-čka. Družstvo vyhrálo na jaře 2016 Krajský přebor s rozdílem 20-ti bodů na druhé místo. Následně pak ve spojení s družstvem TJ Slavia se nominovala většina našich hráčů až do finále Mistrovství ČR v Novém Jičíně, kde obsadili 13. místo. A v době vyhlašování již toto družstvo mělo další ...

Ukázat...


Novoměstští žluťásci na Malecí

Volejbalový turnaj NOVOMĚSTSKA na ZŠ Malecí

Dne 8.3.2017 se uskutečnil 2.ročník turnaje ve žlutém minivolejbalu. Tato kategorie je určena pro naše nejmladší žáčky z 1. a 2. ročníků. Stejně jako vloni ho pořádala ZŠ Komenského pod záštitou Volejbalového centra nad Metují. Tohoto turnaje se celkem zúčastnilo 12 družstev ze čtyř škol -ZŠ Malecí, ZŠ Komenského, ZŠ Krčín a ZŠ Nový Hrádek. 

Děti hrály s velikým nasazením a zápalem, bylo k vidění mnoho krásných, někdy i nekonečně dlouhých a do ...

Ukázat...


PLES 2017 je za námi

Letošní ples se s několika novinkami náramně vydařil. Poprvé byl ples ve Velké Jesenici a ukázalo se, že to byla výborná volba. Už při dopolední přípravě jsme velmi ocenili součinnost pronajímatele a jeho zkušenosti s podobnými akcemi. Největší návštěvnost v historii pak byla jen dalším skvělým oceněním příprav organizačního týmu. A právě organizační tým byl z poloviny nový a vzhledem ke kladným ohlasům si vedl perfektně. Rozmanitost hodnotné ...

Ukázat...


MISTŘI KRAJE 2017 !!!

V roce 2010 jsem začal první tréninky s partou asi 15-ti středoškoláků. Rok poté jsem si udělal trenérské zkoušky a začali jsme hrát Okresní přebor. A další rok mi prakticky všichni odešli na vysoké školy. Potom, v roce 2012 za podpory „osvícené“ ředitelky Vitverové ze ZŠ Krčín, vznikl nábor a náš první minivolejbalový kroužek asi osmi dětí z prvního stupně. Do dnešního dne je to sice nedlouhá historie, ale dlouhá cesta za námi a ještě delší před námi. Nyní evidujeme cca stovku 100 dětí, 60 dospěláků a v kategorii minivolejbalu máme úspěchy na republikovém ...

Ukázat...


Mezipodniková liga 2. / 2016-17

Volejbalová mezipodniková liga 2017-18 má odehrané další kolo. V neděli 12.února v Jesenici opět nastoupily 4 týmy do dalšího zápolení a díky změněnému hernímu systému na 3 hrané sety si všichni zahráli víc. Tým DEVA nastoupil ve zbrusu nových elegantních medvídkovských dresech i s posilami. Farmet měl sice dresy původní, ale i on doplnil kádr a obě hráčky se mu po minulém zranění ...

Ukázat...


Sněhohrátky 2017 v Žacléři

Naše Sněhohrátky se tentokrát konaly v Žacléři na sjezdovce BRETu. Celým soustředěním se táhla príma nálada jak mezi dětmi, tak i instruktory. Počasí se nám trochu zkazilo, byla docela mlha a občas i mrholilo. To ale nikterak nezlomilo naši touhu po sjezdovkách a běžkách. Všichni brázdili svah za chatou i pláně nad ...

Ukázat...


Krajský přebor žáků v Lanškrouně

Máme odehrané další dva turnaje Krajského přeboru. Hráli jsme dvě soboty po sobě a po obou turnajích se stále držíme v TOP 4 týmech ve Východních Čechách. Po první sobotě spadl z TOP čtyřky tým Dřevěnic a po druhé tým TJ Slavia. 

My se sice držíme, ale stále se nám nedaří zbavit se svých vlastních chyb. Zcela zbytečně ztrácíme body ...

Ukázat...


Novoroční prochajda 2017

Nedělní procházka zasněženou a zmrzlou krajinou byla nádherná. Šlapali jsme v jiskřivém sněhu a Slunce nám na něm kouzlilo třpytivou pohádkovou atmosféru. Hanka připravila stopovačku se spoustou úkolů, kterými dala celé procházce i jiný nádech.

Ale tu pravou atmosféru určitě vytvořila sněhová peřina, které si užívali dospěláci i děti. Nechyběla koulovačka, skákání a padání ... 

 

Ukázat...


Minivolejbal ve Dvoře Králové

Dnešní turnaj minivolejbalu ve Dvoře Králové byl jako již tradičně skvělý a perfektní sám o sobě, navíc pro VoCe-čko i velice úspěšný. Tak nějak to asi ti „dvoráci“ umí – vykouzlí atmosféru pohody a klidu, jakoby předvánoční náladu. Nikdo se nehádá, „fungují“ rozhodčí, rodiče, děti, trenéři … 

Ukázat...


Krajský přebor - MLŽI v Rychnově 12/2016

Další kolo Krajského přeboru jsme odehráli v Rychnově nad Kněžnou. V aktuální skupině TOP čtyř týmů Východních Čech se tentokrát setkalo družstvo Rychnova, Hradce Králové a Lanškrouna.  Na tomto turnaji jsme se rozhodli upřednostnit týmového ducha nad touhou po vítězství a dali prostor si zahrát i méně ...

Ukázat...


Mezipodniková liga 1. / 2016-17

Máme za sebou první kolo mezipodnikové ligy v nové sezóně. Čtyři z partnerů našeho oddílu se utkaly ve Velké Jesenici na prvním turnaji. Herní systém "každý s každým" zaručoval všem, že si dostatečně zahrají a pobaví se. Na rozdíl od minulého ročníku hrajeme letos v hale ve Velké Jesenici a určitě to byl krok správným směrem. Tamní občerstvení a výborný oběd jen ...

Ukázat...


Výlet do Adršpachu

V polovině listopadu, když z Adršpachu zmizely davy turistů, zorganizovala Hanka Riegerová pro zájemce z VóCé-čka úžasný výlet. Skvěle vyšlo i počasí, sešla se výborná parta dětí i rodičů ... tak nemohla tahle prímová akce skončit jinak než úspěchem.

Závěrečný společný ...

Ukázat...


Krajský přebor - MLŽI v Černčicích 11/2016

První listopadovou neděli jsme se místo celovíkendového soutředění sešli "pouze" v neděli na dva speciální sehrávací tréninky. A o týden později jsme nabyté zkušenosti chtěli zúročit na dalším turnaji Krajského přeboru. Sice se nám nepovedlo zvítězit nad Rychnovem, který postoupil nově do TOP 4 skupiny, ale porazili jsme Českou Třebovou. A dokonce se nám povedlo ...

Ukázat...


Víkendovka minivolejbalu

První víkendovka v sezóně 2016-17 byla určena nejmladším hráčům VóCé-čka. Soustředění se zúčastnil rekordní počet dětí a tak měl trenérský čtyřlístek opravdu hodně práce. Ono skloubit hru a zábavu s poctivým tréninkem není vůbec jednoduché. Tréninky byly zaměřeny hlavně na základní odbití prsty, hry měly ...

Ukázat...


Krajský přebor - MLŽI v Černčicích

Druhé kolo pro TOP 4 týmy krajského přeboru jsme organizovali my v Černčicích. Přijela družstva z Č.Třebové, Svitav a Lanškrouna. Turnaj se odehrál 24. září a díky počasí jsme ho odehráli venku na 2 kurtech. Naše družstvo se na tento termín tak trošku personálně „rozsypalo“, když ze všech chlapců nakonec mohl jen Karel a Alda, tak dalších 6 hráčů musely doplnit dívky. Trochu divné na chlapeckém turnaji, ale nic jiného nám nezbývalo.

V prvním zápase jsme se potkali s Č.Třebovou. A opět jsme se první zápas jakoby ...

Ukázat...


Minivolejbal - FINÁLE ČR 2016

Článek se připravuje ...

Fotky: www.zonerama.com/volejbal-nm


Krajský přebor - MLŽI v Hradci Králové

Do sezóny 2016-17 jsme nakonec museli vytvořit jedno smíšené družstvo, které startuje v Krajském přeboru mladších žáků. Letošní soutěž KP Královéhradeckého kraje je spojená s žáky kraje Pardubického, takže hraje víc týmů a žel jsou i delší dojezdové vzdálenosti.

V prvním turnaji 10. září v Hradci Králové proběhlo rozřazení do skupin. Tento turnaj se nám podařilo vyhrát, i když jsme se k vítězství protrápili skrze dva tiebreaky. Naším prvním soupeřem byli chlapci z Dřevěnic. A jako vloni se nám opět první zápas nedařil, i když soupeř z ...

Ukázat...


Slavnostní vernisáž naší fotovýstavy

Rozhodli jsme se vytvořit z našich fotek a fototabel, které dáváme na veřejnou nástěnku u Rychty, malou výstavu. Nakonec ta "malá fotovýstava" obsahuje 25 fototabel A3, skoro dalších 20 fotek A4 plus nějaké diplomy ... Výstava je umístěna v Kině 70 před vstupem a bude ke ... 

Ukázat...


Dospělácké soustředění - Bystré 2016

Přestože téměř veškerou část naší energir zaměřujeme na sportování mládeže, tak máme i dvě družstva dospělých. Pro oba týmy jsme poslední srpnový víkend uspořádali na Bystrém malé soustředění. Krásně jsme si zahráli, večer poseděli nad stejky, zapěli s kytarami ...

Na soustředění ...

Ukázat...


Všesportovní příměstský tábor 2016

Rok s rokem se sešel a VoCe-čko uspořádalo další všesportovní tábor pro novoměstské i přespolní děti. Letos jsme pro děti připravili oproti minulým ročníkům pár inovací. Zavezli jsme je do Náchoda na koupaliště a v Novém Městě na skautskou základnu, kde proběhl s velmi pozitivním ohlasem vodácký minivýcvik. K tomu samozřejmě  ...  

Ukázat...


Kemp Hostinné 2016

Letošní srpnový kemp byl pojat trochu jinak. Kromě tréninků, které samozřejmě nesmí na volejbalovém soustředění chybět, bylo letos na kempu i pár her navíc. Počasí sice nebylo úplně ideální, ale to nás nezastavilo a po ...

Ukázat...


Druhý výlet na Velkou Ameriku

V roce 2013 po krásném podzimním výletu jsme napsali: "Těžko popisovat - zážitky sdílené komukoliv "na gauč" prostě nejsou to ono." A nyní, po třech letech, jsme se v polovině prázdnin opět vrátili na Ameriku na místa, kde kdysi vládl Limonádový Joe. Jenže nyní to již nebyl jednodenní výlet, ale celovíkendová akce se ...

Ukázat...


Vodácký minikurz na Metuji

Na půlku července jsme měli pro děti naplánovaný vodácký minikurz, který mohlo zhatit jen špatné počasí. Postupně se z plánovaného odpoledne stala přespávačka ve stanech a pod širákem, táborák, vyhlášení nejlepší ...

Ukázat...


Turnaj škol Náchodska 2016 v minivolejbalu

Náš turnaj škol Novoměstska se letos zařadil do série turnajů po celé ČR, které organizuje ČVS a AŠSK. Ve spolupráci s TJ Červený Kostelec a AŠSK Náchod jsme zorganizovali 2 kategorie - oranžovou (do 3.třídy) a červenou (do 5.třídy). Turnaje se celkem zúčastnilo 6 ...

Ukázat...


Mezipodniková liga – FINÁLE

První ročník mezipodnikové volejbalové ligy je za námi. Naším cílem bylo nabídnout partnerům a sponzorům Volejbalového centra teambuildingovou aktivitu. A protože je volejbal týmová hra, pak volba aktivity pro partnery byla rychlá a jasná.

Po prvních dvou turnajích v hale byl ten poslední ...

Ukázat...


Minivolejbal - SEMIFINÁLE ČR 2016

Článek se připravuje ...

Fotky jsou zde: https://www.zonerama.com/volejbal-nm   


Rozloučení se sezónou 2015-16

Pro slavnostní zakončení celé sezóny 2015-16 jsme si vybrali Hotel Brouček na krásném novoměstském náměstí. Pro zapamatování zážitků a úžasné party kamarádů z této sezóny jsme si objednali profifotografa a domluvili focení v zámecké zahradě.

V sobotu 28.5. odpoledne po posledním ...

Ukázat...


JAK ZÍSKALY DÍVKY BRONZ!!!

Poslední turnaj krajského přeboru dívek se odehrál v Hronově 28.5.2016 na venkovních kurtech. Počasí nám přálo, takže kdo si nevzal opalovací krém, mohl se pěkně spálit.
Do turnaje jsme vstupovali z druhého místa o jeden ...

Ukázat...


Prvomájový minivolejbal v Kvasinách

Čarovně-prvomájový víkend 30.4. - 1.5. byl ve znamení volejbalu. V rámci oslav 75. výročí založení Volejbalového klubu v Kvasinách uspořádali místní nadšenci již 25. ročník Jarního turnaje mládeže. Zprvu to vypadalo, že se turnaj kvůli bláznivému počasí vůbec neuskuteční. Celý předcházející týden bylo totiž počasí velmi rozverné a v některých chvílích a místech dokonce sněžilo. Na víkend se ale počasí umoudřilo a děti tak měly možnost zúčastnit se turnaje a zahrát si volejbal pod ...

Ukázat...


Finále Mistrovství ČR 2016

Před měsícem získali naši chlapci zlaté medaile v Krajském přeboru. Článek o tom jsme tenkrát začali pohádkově: „Bylo nebylo …“ V tu dobu jsme ale ještě netušili, že pohádka bude dále pokračovat. O čtrnáct dní později se totiž chlapci, dočasně v dresech TJ Slavia, kvalifikovali až do finále Mistrovství ČR mladších žáků, které začalo 30.4.2016 v Novém Jičíně. 

Tam jsme smolně narazili už v základní skupině na vítěze celého ...

Ukázat...


Dubnová mini víkendovka

Zatímco žáci a žákyně již svoji první letošní víkendovku měli v březnu, tak minivolejbalisté na ni museli čekat až do dubna. Pro naše nejmenší hráče jsme připravili pár novinek, tedy možná jsme se s programem vrátili o 3 roky zpět. Rozhodli jsme zapojit do programu víc her i víc pobytu venku.

První večer jsme krom ...

Ukázat...


Kvalifikace žáků na Mistrovství ČR

Poté, co naši žáci vyhráli s obrovským náskokem Krajský přebor (2.4.2016), dostali jsme nabídku na vytvoření společného týmu s TJ Slavia Hradec Králové pro boj o postup na Mistrovství ČR. Pro chlapce to je obrovská příležitost a proto jsme nabídce dali zelenou. Narychlo se provedl jejich přestup do TJ Slavia a ve smíšeném týmu působí z 12 hráčů celkem 7 hráčů z našeho Volejbalového centra.

Už jen tento početní nominační rozdíl jasně hovoří o ...

Ukázat...


Minivolejbal vedle ZOO

Naše VóCé-čko vyrazilo opět do Dvora Králové na tradiční minivolejbalové klání. Celkem vyrazilo z NM téměř 20 dětí v šesti družstvech. Protentokrát jsme se rozhodli netvořit VIP týmy, ale naopak trenérka nakombinovala zkušené hráče s nováčky. Přesto se nám povedlo získat 3. místo v žluté kategorii (do 7 let), kterou obsadily ...

Ukázat...


Jarní turnaj v Hradci Králové 2016

Jarní volejbalový turnaj                                             3.4.2016 Hradec Králové

Nedělního rána slunce krásně svítilo,                       Sbalím sváču, k autu běžím, 
přesto se mi z pelechu ani trochu nechtělo.              na turnaj se velmi těším.
Pak ale ta vzpomínka, že na turnaj jedeme,             Ještě děti naložit a do Hradce vyrazit...
zbystří moje smysly a já vyskakuju z postele.

Ukázat...


JAK ZÍSKALI CHLAPCI ZLATO!!!

Bylo nebylo... takhle přeci začíná každá krásná pohádka. V jednom malém městečku se zrodil nápad, že si tam založí oddíl volejbalu se zaměřením hlavně na děti. Cíle přitom nebyly nijak vysoké, jen zpřístupnit tuto krásnou hru dětem na základních školách. Tou správnou cestou se ukázal minivolejbal.

jenže před 4 lety, kdy v tom malém městě začínal oddíl pouze s deseti dětmi, navíc ve věkovém rozmezí od 2.třídy základní školy do ... 

Ukázat...


Volejbalový víkend žákovského Krajského přeboru

Víkend 19.-20.března byl pro naše žáky i žákyně jedinečný. Dovolte mi jeho stručnou rekapitulaci.

Nejprve rekapitulace za slečny, které hrály v sobotu:
Připomínám, že dívky aktuálně hrají mezi TOP 4 družstvy o zlato. V Rychnově překonaly v hlavách ...

Ukázat...


Víkendové soustředění žáků / březen 2016

V polovině břena bylo na ZŠ Krčín tradiční víkendové soustředění žáků. S ohledem na další víkend, kdy mají dívky bojovat o dosažení 1.místa ve skupině a chlapci si mají 1.místo upevnit, bylo toto soustředění velmi důležité.

Ukázat...


Volejbalový ples 2016 je za námi

Jako již každoročně jsme letos především pro rodiče našich volejbalistů, naše hlavní sponzory a pro další volejbalové nadšence uspořádali ples. Ples se letos konal první sobotu v březnu, opět v Nahořanském sále "U Ivanky". Tentokrát se o předtančení ...

Ukázat...


Turnaj ŽLUŤÁSKŮ na ZŠ Malecí

Tak naši nejmenší volejbalisté se konečně dočkali svého prvního velkého turnaje v minivolejbalu. Dne 26.2.2016 proběhl 1.ročník turnaje minivolejbalu pro žáčky 1.-2. ročníků (kategorie ŽLUTÁ), který zorganizovala ZŠ Komenského ve spolupráci s Volejbalovým Centrem nad Metují. Turnaje se účastnilo 12 družstev ze čtyř škol - ZŠ Komenského, ZŠ Malecí, ZŠ Krčín a ZŠ Nový Hrádek.

Děti bojovaly ...

Ukázat...


Bábovkový turnaj 2016

Minulou sobotu jsme v Černčicích odehráli druhé kolo z mezipodnikové ligy a nyní, 27.února, další volejbalové zápolení. Tentokráte to byl Bábovkový turnaj smíšených amatérských týmů. Celkem se turnaje zúčasnilo 6 týmů, poprvé nastoupilo ...

Ukázat...


Krajský přebor - MLŽI v Hradci Králové

Heslo z Kameňáku ve volejbale

Nedělní turnaj (21.2.) mladších žáků v Hradci Králové se dal popsat jednoduchým heslem ze známého filmu Kameňák: „Když se daří, tak se daří“.

Hned po ránu v půl osmé jsme s naším týmem vstoupili do ještě setmělé haly, a přestože celá hala TJ Slavia ještě spala, kurty již ...

Ukázat...


MEZIPODNIKOVÁ LIGA - 2.kolo

Dnes čtyři týmy odehrály druhé kolo mezipodnikové volejbalové ligy. Po prvním kole v listopadu to vypadalo, že "výsledkové karty" jsou rozdané poměrně jasně. Jenže teď v únoru už to zase tak jasně nevypadalo. Personální otázky díky nemocem, plesové sezóně a rodinným aktivitám zcela zamotaly ...

Ukázat...


Sněhohrátky 2016

V termínu pololetních prázdnin jsme se rozhodli založit tradici lyžování s VoCe-čkem. Navázali jsme tím na úspěšný loňský rok, kdy jsme vyrazili s dětmi na hory poprvé. Mnozí toho hodně napovídají o nutnosti všestranného sportování dětí, my jsme se rozhodli jít cestou činů. Dokonce na naše Sněhohrátky přijely i děti, které k nám do oddílu nechodí, ale ze Sněhohrátek už odjížděla jen jedna parta kamarádů. I díky tomu tak máme další přihlášky do našeho Volejbalového centra a na minivolejbal.

Složení dětí bylo tentokrát od ...

Ukázat...


1. kolo finále krajského přeboru mlžek

V sobotu 23. ledna 2016 vstoupily naše dívky do finálových bojů o medaile v Krajském přeboru mladších žákyň. První turnaj ze čtyř se odehrál v hale TJ Slavia. Poprvé se naše VoCe zúčastnilo této soutěže, vyhrálo semifinálovou tabulku a hned napoprvé tak postoupilo až do finálové skupiny mezi čtyři nejlepší družstva v kraji. Dva soupeře dívky znaly ze základního kola a semifinále, se třetím se měly potkat poprvé.  Znovu jsme se setkaly s oddílem z Hronova a Rychnova, s TJ Slavia jsme se těšily na premiéru, kterou dívkám nabídl hned ...

Ukázat...


Krajský přebor - MLŽI v Nové Pace

Další kolo Krajského přeboru mlžů bylo v Nové Pace. První turnaj v roce 2016 (17.ledna) byl pro nás šancí postoupit na čelo tabulky. Aktuálně druhé místo bylo dáno pouze menším počtem odehraných zápasů, které jsme nyní měli šanci snížit. Do Paky jsme dorazili ve zcela 100% sestavě – jedenáct chlapců a Anežka. A sebou jsme si ještě vezli důležitý trumf v podobě našich zcela nových dresů. V Pace jsme začínali shodou okolností od „nejsnazších“ soupeřů a tak jsme věřili, že se alespoň hezky rozehrajeme na TJ Slavia a domácí Novou Paku.

První zápas s Tamborem Dvůr Králové chlapci zvládli s očekávaným přehledem ...

Ukázat...


Výsledky družstev na konci 2015

Zveřejňujeme výsledky našich družstev, s jakými vstoupíme v rozehrané sezóně do roku 2016. Do prvního turnaje 17.ledna se tyto tabulky nikterak nezmění.

Dívky zakončily rok vítězstvím v semifinálové skupině a postupem mezi top 4 týmy v Královéhradeckém kraji, GRATULUJEME !!! 
Chlapci jsou prakticky také ve vedoucí roli, protože na první Plotiště ...

Ukázat...


Žákovské předvánoční koulení

V pondělí 21.12. si žákovské družstvo a tým z farmičky odskočili místo tělocvičny na novoměstské bowlingové dráhy. Sešla se tam príma parta kamarádů a kamarádek ... a to je víc, než volejbalová vítězství, která v poslední době sklízíme.

Jsme pyšní ...

Ukázat...


Druhý turnaj AVL v Hradci

Ještě ani nedohráli naši žáci svůj Krajský přebor v Černčicích a už dospělým začínala krajská AVL v Hradci Králové. Tento víkend byl přímo nabitý volejbalem a myslím, že ho VóCé-čko zvládlo na výbornou. Dívky vyhrály svoji semifinálovou skupinu, chlapci z devíti možných získali 8 bodů a dospěláci v HK prohráli jen ...

Ukázat...


Krajský přebor mlžů v Černčicích

V sobotu hrály naše slečny, v neděli chlapci. Slečny svým výkonem vyhrály semifinálovou skupinu a chlapci získali z 9 možných bodů 8, když o ten jediný je obralo Plotiště hned na začátku.

První zápas s Plotištěm kluci rozehráli skvěle a první set vyhráli s přehledem 25:13. Ve druhé setu napodobili hru dívek ze soboty a nasekali spoustu nevynucených a zbytečných vlastních chyb. Set skončil v dramatické koncovce ...

Ukázat...


Krajský přebor mlžky - SEMIFINÁLE Černčice

Poslední turnaj v letošním roce - 12.12.2015 - Semifinále A v KP mladších žákyň. 

V prvním zápase mně slečny připravily první infarktovou situaci, když s VK Tamborem po zcela hladkým průběhem prvního setu si nepochopitelně nechaly utéci set druhý. Nešlo podání, naše obecně špatná komunikace hráček klesla prakticky na nulu, nebyly schopné ...

Ukázat...


Mikulášský turnaj žákyň – prosinec 2015

Na Mikuláše jsme vyrazili místo za čerty do Hradce Králové na TJ Slavia na turnaj mladších žákyň. Přestože jsme neměli tu nejsilnější sestavu, tak měly holky ambice nejvyšší - užít si to, co to jen půjde.

Ze skupiny postupovaly naše dívky z druhé ...

Ukázat...


Víkendové soustředění mini / listopad 2015

První víkendové soustředění našich nejmenších hráčů v tomto školním roce bylo pro trenéry po několika letech opravdu "jiné". Tak jen namátkou: plně se díky trenérskému duu Monča-Zdenča zapojil oddíl z Provodova (8 dětí z dvaceti), prvně jsme měli opravdu hodně prvňáčků, svoji trenérskou minipremiéru si vyzkoušela Anežka a Adriana z našeho ...

Ukázat...


MEZIPODNIKOVÁ LIGA - 1.kolo

Na státní svátek 17.11. se rozjelo první kolo mezipodnikové ligy 2015-16. Úspěšně jsme tak během půl roku postoupili z fáze "možná a snad" přes fázi "OK, pojďme do toho" až do fáze "je to za námi". Historicky první kolo mezipodnikové volejbalové ligy se odehrálo v Černčicích za účasti 4 družstev - AGRO CS, Profiporadenství, Spolek DŽM a naše VoCe-čko. Turnaj se odehrál na hřišti systémem každý s každým na 2 vítězné sety a u některých týmů to pokračovalo ...

Ukázat...


Krajský přebor žákyň - semifinále Zbečník

Ze základní tabulky postoupily naše dívky z druhého místa do semifinálové skupiny A. V sobotu 14. listopadu naše dívčí družstvo odehrálo první turnaj této semifinálové tabulky krajského přeboru mladších žákyň, a to v Hronově - Zbečníku.

První zápas dívky odehrály proti Dvoru Králové nad Labem a s přehledem ...

Ukázat...


Krajský přebor mlžů

Chlapci v neděli 1.11. odehráli další (třetí) z turnajů Krajského přeboru. Hned ráno ale přišla nepříjemná zpráva - včera se zranil náš druhý blokař a na zápas nedorazí. Narychlo jsme tedy povolávali blokařku z dívčí skupiny, kterou máme na výjimku napsanou na soupisce, protože bez blokaře bychom měli opravdu problém ubránit všeobecně vyšší soupeře.

Náš první zápas byl již tradičně s TJ Slavia HK a tradičně jsme ho opět ...

Ukázat...


Krajský přebor mlžek

Dívky mají za sebou základní kolo, ve kterém se umístily na 2. místě a postoupily do semifinále. Poslední turnaj se odehrál v Týništi, kde ze třech zápasů 2 vyhrály a přivezly domů celkem 6 bodů. První zápas s Týniště proběhl dle očekávání v náš prospěch, ale ve druhém se dívky trápily :-(. Zápas s Rychnovem B se nečekaně zdramatizoval, když ...

Ukázat...


Festival minivolejbalu v Hradci

Dnes byla zahájena nová sezóna minivolejbalu turnajem v Hradci Králové. Na TJ Slavia dnes, 4.října, dorazilo téměř 300 dětí a bojovalo celkem ve 4 kategoriích - žlutá, oranžová, červená a modrá. Naše VóCé-čko zastupovala dvě družstva dívek a jedno chlapecké v kategorii MODRÁ. Čtvrté naše družstvo  pak hrálo v kategorii ČERVENÁ. Nejúspěšnější ....

Ukázat...


Krajský přebor - MLŽKY v Černčicích

Zahájení sezóny 2015-16 se našim dívkám, stejně jako před týdnem chlapcům, povedlo skvěle. Pro jejich vůbec první vstup do soutěže krajského přeboru šestkového volejbalu jim vyšlo hrát na domácí půdě. Turnaj se odehrál v Černčicích 26.9.2015 ještě za účasti družstev z Týniště nad Orlicí, Rychnova nad Kněžnou a spousty fandících rodičů, kamarádů i kamarádek. Rozhodčí Karel Švanda to okomentoval, že atmosféra je skoro jak na extraligovém utkání!

První zápas odehrály dívky s družstvem SK Týniště. Nervózita z prvního zápasu ...

Ukázat...


Krajský přebor - MLŽI v Hronově

V sobotu 19.9. jsme jeli do Hronova na první turnaj Krajského přeboru mlžů a zahájení sezóny se nám opravdu povedlo. Hronov měl smůlu, že se ve stejný termín pořádaly i závody hasičů, takže nedorazili v "plné sestavě". Dvůr přivezl spoustu chlapců, kteří budili v první chvíli respekt, ale na hřišti se projevilo, že teprve začínají a jsou v podobné situaci, co jsme byli ...

Ukázat...


Minivolejbal - FINÁLE ČR 2015 = PÁTÉ MÍSTO

Kdyby mi řekl někdo před 3 lety, kdy se zakládalo Volejbalové centrum jako oddíl podporující sportování mládeže se snahou o resuscitaci volejbalu mládeže na Novoměstsku, že budeme mít v roce 2015 už 120 dětí, považoval bych ho za utopistu a naivku. Kdyby mi tvrdil, že budeme oddílem s největší základnou dětí na náchodsku, bral bych to jako vtip. Ale myšlenka, že nám bude patřit po třech letech páté místo v ČR, by mi přišla jako ze všech nejnemožnější. Píše se rok 2015 ...

Ukázat...


Rozhovor o Všesportovním příměstském táboře

Máme za sebou další ročník příměstského všesportovního tábora. Zatímco vloni jsme přemýšleli, pro jaký minimální počet dětí má smysl tábor zorganizovat, tak letos jsme řešili problém opačný. Nakonec jsme se rozhodli ....

Ukázat...


Lupenice 2015

Tradiční turnaj na anutce snad pro všechny kategorie. Letos poprvé jsme se ho zkusili zúčastnit s družstvem našich dívek a chlapců. Nakonec, díky prázdninovým dovoleným, jsme místo ...

Ukázat...


Volejbalový kemp 2015

Hurá na kemp. Začátek sezóny zahajuje každý oddíl soustředěním. To naše se snažíme dětem zpestřit spoustou her a mimotréninkových soutěží. Hned na zahájení celého kempu jsme připravili pro děti veliké překvapení. Přijel se na nás podívat kapitán české reprezentace mužů Aleš Holubec, povídal si s dětmi o svých začátcích i ...

Ukázat...


Jadran a VoCe 2015

Původní myšlenka akce na Jadranu byla soustředění a zároveň i jako odměna za celoroční práci dětí, dospělých i rodičů ve VoCe-čku ...

Ukázat...


Semifinále minivolejbalu 2015 - máme BRONZ !!!

Rok s rokem se sešel a na konci sezóny 2014-15 a naše VoCe se opět probojovalo až do republikového semifinále BMV (barevného minivolejbalu). Tentokrát jsme nemuseli jezdit daleko, protože semifinále se odehrálo ...

Ukázat...


Královédvorský den minivolejbalu

V neděli 24.května jsme se již podruhé zúčastnili Královédvorského dne minivolejbalu. Pojali jsme to jako poslední možnost sehrát se před červnovým Semifinálem ČR v Hradci Králové, kam se nám nominovala celkem 4 družstva. Do Dvora Králové tedy jela od nás velká ...

Ukázat...


Turnaj základních škol Novoměstka 2015

Letošní ročník (čtvrtý) volejbalového Turnaje škol Novoměstka se opět uskutečnil pod záštitou starosty N.Města na naší "domovské" škole ZŠ Krčín. Celkem se snažilo probojovat k medailím 20 týmů ve čtyřech kategoriích. Letos poprvé je tento turnaj dvoudenní, kdy v úterý hráli svá ...

Ukázat...


TŘI BRONZOVÉ medaile ze sezóny 2014/15

V první naší sezóně jsme získali 3 bronzové medaile a měli jsme i navíc! V Krajském přeboru mladších žáků nám utekl bronz až v posledním turnaji. V Okresním přeboru minivolejbalu jsme obsadili v kategorii Modré (do 12 let) třetí příčku, když se nám vůbec nepovedl ...

Ukázat...


Okresní přebor minivolejbalu 3.kolo

Třetí a poslední turnaj/kolo Okresního přeboru se opět odehrál v přeloženém termínu. Tentokrát byl termín přeložen do prodlouženého víkendu na 2.května, takže velká většina našich dětí byla s rodiči mimo N.Město. Tentokrát jsme vůbec ...

Ukázat...


Jarní turnaj v Kvasinách

Poslední víkend v dubnu byl celý volejbalový. V sobotu se v Kvasinách odehrával šestkový turnaj mladších i starších žáků a žákyň a v neděli pak veliký krajský festivalový turnaj minivolejbalu. Šestkového turnaje jsme se zúčastnili se smíšeným týmem. Nakonec přijeli ...

Ukázat...


Okresní přebor minivolejbalu 2.kolo

Toto kolo jsme odehráli v soboru 18.dubna ve Rtyni a jednalo se o přeložený turnaj z února. Termínově se nám to v našem volejbalovém kalendáři s ničím nekrylo, ale vběhla hasičská soutěž, takže jsme jen ...

Ukázat...


Krajský přebor - MLŽI v Hronově

Závěrečné kolo Krajského přeboru mladších žáků se odehrálo v Hronově. Do turnaje jsme šli s šesti bodovou ztrátou na Novou Paku a pokud bychom všechno vyhráli a Paka naopak nezískala ani bod, měli jsme šanci na ...

Ukázat...


Jarní turnaj v Hradci Králové

V neděli 29.3. jsme místo válení se v postýlkách vyrazili se třemi dětskými družstvy na volejbalový turnaj do HK. Dvě družstva byla chlapecká v modrém minivolejbalu a jedno dívčí ve volejbalu šestkovém. Právě naše malé i větší slečny jely na svůj úplně ...

Ukázat...


Krajský přebor - MLŽI v Černčicích

Sedmý turnaj Krajského přeboru nebyl pro nás až tak extra úspěšný :-(. Sice jsme hned ráno deklasovali Hronov v prvním setu 25:8 a zápas vyhráli 2:0, ale v poledne při dohrávce nás tentýž Hronov připravil o bod, když jsme vyhráli až v tiebraku 2:1. A naše laxnost na ...

Ukázat...


Vyhlášení sportovce roku 2014

Město Nové Město nad Metují slvanostně vyhlašuje každoročně sportovce roku v různých kategoriích. Za rok 2014 se vyhlášení konalo v Kině 70 za moderování Aleše Žďárského dne 18.března a naše VoCe mělo zde zastoupení hned ve třech ...

Ukázat...


Víkendové soustředění žáků / březen 2015

O víkendu proběhlo relativně úspěšně další soustředění smíšeného družstva mladších žáků. Slovo "relativně" jsem použil zcela záměrně, protože ...

Ukázat...


Festivalový minivolejbal v Kostelci

Letos poprvé jsme vyrazili na velký festivalový minivolejbalový turnaj. Odehrál se v Kostelci nad Orlicí v již tradičně přítelské atmosféře. Naše VoCe-čko tentokrát reprezentovaly dvě školy - ZŠ Krčín a ZŠ Provodov. Děti z Provodovského oddílu vyrazily na turnaj minivolejbalu úplně poprvé ...

Ukázat...


Bábovkový turnaj 2015

Ukončili jsme desetiletou tradici Novoročního turnaje NARUBY aneb turnaje o největší JELITO a volně jsme na něj navázali Bábovkovým turnajem. A proč zrovna "bábovkový"? Koukněte se na fotky, jaké jsme měli ceny. Víte, ale ony to nebyly jen obyčejné bábovky! Byly to ... ba ne, to se přeci neprozrazuje. První ročník se nadmíru povedl a myslím, že největším překvapením turnaje byly ...

Ukázat...


Plesujeme v únoru

Máme za sebou již druhý Volejbalový ples. Pořádáme ho hlavně pro naše dospělé členy a rodiče našich malých svěřenců. Ten letošní návštěvníky překvapil videoprojekcí za našeho volejbalového archívu, ze které byl patrný průřez celou naší činností. Již standardně celý ples zahájili naši ...

Ukázat...


Víkendové soustředění mini / únor 2015

Hurá, hurá, máme za sebou další skvělé víkendové soustředění pro minivolejbal a opět bez zranění. Sice bylo málo dětí, ale o to více jsme se jim mohli věnovat. Díky tomu, že se na nás přijeli podívat i trenéři z jednotlivých oddílů, tak v jednu chvíli byl ...

Ukázat...


Krajský přebor - MLŽI v Nové Pace.

Napsali jsme další čárku do krátké volejbalové historie našich mladších žáků. V krajském přeboru jsme poprvé přivezli 6 bodů a sklonili jsme se jen před týmem TJ Slavia z Hradce Králové. Hronov i N.Paku jsme porazili výsledkem 2:0 a stejným výsledkem jsme ...

Ukázat...


VoCe-čko lyžuje na Šajtavě

I když je volejbal nádherný sport, není na škodu pro posílení kolektivu i všeobecné sportovní obratnosti zkusit i něco jiného. A tak jsme vyrazili s osmnácti dětmi na hory. Na programu byly všelijaké sněhohrátky - od sjezdovek, přes ...

Ukázat...


Krajský přebor - MLŽI v Hradci K.

Sobota 24.ledna byla nejen ve znamení žákovského volejbalu, ale žel i velké marodky. Hronováci na tento turnaj nepřijeli vůbec, protože většina dětí byla se školou na lyžáku. A tak jsme si alespoň předehráli jeden zápas s Novou Pakou. 

Ukázat...


Dospěláci vyrazili koulet

Nejen prací je živ člověk ... a nejen na volejbalovém tréninku se můžeme setkávat. A tak jsem si vyrazili jeden pátek na společnou večeři a a potom na bowling. Protože během večeře nebylo radno pustit příbor z ruky a ...

Ukázat...


Víkendové soustředění pro žáky / leden 2015

Máme za sebou první víkendovku v roce 2015. Byla prioritně určena pro žáky z 2.stupně, ale tentokrát se jí krom nich zúčastnili i někteří hráči z prvního stupně. Sice jsme po víkendovce nešli do bazénu, ale děti si místo toho 

Ukázat...


STORNO - 25.ledna Turnaje minivolejbalu

Je nám líto, ale musíme zrušit náš minivolejbalový turnaj - kategorie červená. Měl se konat u nás v Novém Městě v tělocvičnách ZŠ Malecí, ale nepodařilo se nám domluvit s paní ředitelkou jejich pronájem. Mrzí nás to velmi, stejně tak jako určitě i spoustu dětí, které se ...

Ukázat...


100 lajků na FB

Když náš volejbalový profil na facebooku vloni překročil 100 přátel, rozhodli jsme se toho stýho lajkera ocenit. Předání malého dárku proběhlo ...

Ukázat...


Pyžamové tréninky

Oddíly minivolejbalu na ZŠ Krčín a ZŠ Bohuslavice zahájily rok 2015 netradičně - tréninkem v pyžamech. Děti i trenéři dorazili po dlouhých vánočních prázdninách v pyžamech a děti možná i pěkně rozlenošené. Další lenošení jim už ale trenéři ....

Ukázat...


Hradecký Vánoční turnaj

Ve dnech 28. a 29.prosince se odehrál na TJ Slavia v Hradci Králové velký vánoční turnaj. První den byl ve znamení šestkového volejbalu a ten druhý zápasily děti v minivolejbalu. Na poslední chvíli ...

Ukázat...


Bilancujeme rok 2014

Dovolte nám velice krátký předvánoční pokus o zhodnocení roku 2014. Podívejte se do 

Ukázat...


Krajský přebor - MLŽI v Černčicích

Tímto turnajem máme za sebou celou podzimní část krajského přeboru mladších žáků. Karty jakoby byly již od začátku rozdány. Tak jak dopadly družstva na prvním turnaji v Hronově, tak také skončily po celé podzimní části. Jedinou změnou v průbehu celé podzimní části bylo ....

Ukázat...


Turnaj AVL - 29.11.2014

Vocečko po prvním turnaji přepisuje svoji historii a odtrhává se z tradiční pozice na konci tabulky. zcela úžasně vyhráváme 3 zápasy ze čtyř a ten čtvrtý ...

Ukázat...


Krajský přebor - MLŽI v N.Pace

Nová Paka - místo nejdál od N.Města a zároveň místo s nejlepší halou a do třetice místo, odkud ...

Ukázat...


Listopadová víkendovka mini 2014

Tato víkendovka byla pro letošní rok poslední a završila tak v roce 2014 sérii 3 soustředění pro mladší žáky a 3 pro malé minivolejbalisty z 1.stupně ZŠ. Pro rok 2015 plánujeme ... 

Ukázat...


Říjnové víkendové soustředění 2014

Tato víkendovka byla převážně věnována zdokonalení individuálních činností hráčů.  Program soustředění povětšinou kopíroval osvědčený harmonogram z minulých víkendovek, ale vzhledem k počtu účastníků jsme museli udělat jednu zásadní ....

Ukázat...


První Festivalový turnaj v sezóně 2014/15

Na první festivalový turnaj v nové sezóně minivolejbalu jsme se 19.října vypravili s 20 dětmi do nedalekého Hradce Králové na TJ Slavia. Zastoupení jsme měli ve všech věkových kategoriích, některé dokonce vícekrát. Vzhledem k začínající sezóně se ti nejmladší a začínající hráči a hráčky teprve seznamovali s prostředím a ...

Ukázat...


Krajský přebor - MLŽI v Hradci

Máme za sebou další turnaj mrkněte se do přílohy na podrobnou ...

Ukázat...


Krajský přebor - MLŽI v Hronově

Datum 27.9.2014 se zcela jistě zapíše do krátké historie našeho Volejbalového centra nad Metují. MLŽI je zkratka pro "mladší žáky" a ti si dnes odbyli svůj první velký "šestkový" volejbalový turnaj. Premiéra to byla se vším všudy, nechyběla ...

Ukázat...


Finále minivolejbalu ČR 2014

Vrcholem minivolejbalové sezóny 2013-14 bylo zářijové finále České republiky v Brně. Ve snaze najít nějaká hodnotící kritéria našeho vystoupení jsme dospěli k závěru, že asi jediné smysluplné hodnocení je porovnání naší letošní účasti s loňským rokem. Takže letos se nominovalo ve 4 kategoriích 5 družstev, vloni ....

Ukázat...


Příměstský volejbalový tábor 2014

Na konci srpna jsme díky spolupráci s juniory zorganizovali Příměstský sportovní tábor. Tentokrát jsme se ale neorientovali jen na volejbal a tematicky jsme tábor naopak zaměřili na všeobecné sportování. Snažili jsme se tak plně dostát našemu sloganu, že Volejbalové centrum znamená sportující mládež.

Pro děti jsme připravili ...

Ukázat...


Volejbalový kemp 2014

Letošní volejbalový kemp proběhl stejně jako vloni v Hostinném. Letos jsme již neměli tak perfektní počasí, jako vloni, a tak jsme využili i tamní špičkovou halu. Na kemp tentokrát odjelo celkem 23 dětí, což je o třetinu více, jak vloni. Dokonce s námi jelo ...

Ukázat...


Bilancujeme sezónu 2013-14

Již druhá sezóna je za námi. Rozhodli jsme se pro rychlé součty našich aktivit a jejich sepsání do přehledného dokumentu. Jsme přesvědčeni, že každý rodič, případný sponzor i zájemci o volejbal by měl ...

Ukázat...


Závěrečná 2014

A je to za námi ...  skončila definitivně naše minivolejbalová sezóna a stejně tak se nezadržitelně blíží i konec školního roku. Rozhodli jsme se pro malou rozlučku dětí, trenérů, rodičů ... a dalších lidí (sešlo se nás tam bezmála 50), bez kterých...

Ukázat...


Trenérské zkoušky 2014

V Červeném Kostelci proběhl trenérský seminář. Z našeho oddílu se ho zúčastnili 4 zástupci - držme jim palce, ať s úspěchem projdou i závěrečným testem po zpracování seminární práce ...

Ukázat...


VoCe-čko dostalo v HK pětky

Na poslední turnaj barevného minivolejbalu v letošním školním roce jsme byli pozvaní do Hradce Králové. Turnaj se konal v rámci sportovního dne za podpory HDK a primátora Finka. Během času si mohli všichni zahrát nejen minivolejbal, ale i vyzkoušet Kinball, užít si skákací hrad, posilnit se v kiosku nebo prohlédnout si hasičskou výzbroj. K tomu všemu vyhrávala živá muzika, takže o celkovou pohodu bylo dobře postaráno.

VoCe-čko do modré minivolejbalové kategorie (do 12 let) jsme nominovali 3 družstva a do oranžové (do 9 let) družstva dvě. Nakonec jsme ve 4 finálových tabulkách obsadili ...

Ukázat...


Přátelák na Ruchadle

Když přišlo osobní pozvání na turnaj minivolejbalu a zároveň na dospělácký turnaj smíšených družstev, rozhodnutí padlo téměř okamžitě. A tak jsme 7.června strávili skvělý den na kurtech v Zájezdu u České Skalice. Dvě šestky dospěláků a 20 dětí na minivolejbal - to už je docela slušná výprava. V minivolejbale se zúčastnilo celkem 42 dětí v 15-ti družstvech a nakonec "VoCe-čkové děti" byly o hodně lepší než dospěláci ...

Ukázat...


Turnaj základních škol Novoměstka 2014

Máme za sebou další ročník turnaje minivolejbalu žáků z 1. a 2. stupně základních škol. Letos jsme vypsali tři kategorie minivolejbalu:  oranžová, červená a modrá.

Letos byla rekordní účast a zájem, díky našim vazbám s oddílem minivolejbalu v SK Ruchadlo Zájezd přijeli hráči i z okolí České Skalice. Turnaj zcela ovládli žáci ...

Ukázat...


Minivolejbalové semifinále ČR

Na závěr školního roku a před zakončením další minivolejbalové sezóny jsme se zúčastnili Semifinále ČR v minivolejbalu v areálu TJ Lokomotiva Plzeň. Vybojovali jsme si 2x přímý postup v krajských festivalových turnajích a využili jsme 3 divoké ...

Ukázat...


Festivalový minivolejbal v Dřevěnicích

Poslední z krajských festivalových turnajů se konal 25.5. v Dřevěnicích u Jičína. Špatné spojení, či spíše žádné spojení, předurčilo cestování 4 družstev VoCe-čka auty s rodiči. Dominovali jsme na turnaj 2 oranžová a 2 modrá družstva a těšili jsme se, jak se v nich osvědčí nováčci. Velkou trému měl ....

Ukázat...


Květnové víkendové soustředění

V půli května jsme se s dětmi opět potkali v tělocvičně krčínské základky. Na děti čekalo během víkendu celkem 11 hodin volejbalových tréninků, hodina a půl posilování a hodina v bazénu. Do relaxačního bazénu děti přišly s myšlenkou vodního póla a tak se .....

Ukázat...


Festivalový minivolejbal v Kvasinách

Další svátek minivolejbalu se konal tentokrát v Kvasinách a turnaj pod názvem "Jarní turnaj mládeže" se dá bez nadsázky počítat již jako tradiční. Tentokrát zde cituji mail jednoho tatínka a v příloze zvěřejňuji i článek jeho dcery.  Na fotky se mrkněte k nám do fotogalerie.

Zpráva otce hráčky: S velkou radostí a potěšením jsem 27.dubna t.r. rozšířil svoji sbírku důkazů o tom, že je v Čechách stále ještě dostatek dobrých a obětavých ...

Ukázat...


Trenérský seminář - BLOK

Seminář se uskutečnil v Nové Pace v poměrně komorním duchu, myšleno oproti účasti pedagogů a trenérů na předchozích akcích. Možná to bylo tím, že je N.Paka spíše na kraji Královéhradeckého kraje, možná to bylo tím, že prostě BLOK je na základních školách trochu opomíjenou disciplínou.

Každopádně je to škoda, protože ...

 

Ukázat...


Minivolejbal ve Dvoře Králové

Když nám odpadlo víkendové soustředění, mohli jsme konečně zůstat doma. No jo ... ale to by byl úplně celý víkend bez volejbalu :-(. Tak jsme místo lenošení u televize nebo domácích prací raději vyrazili na "výlet". Ve Dvoře Králové pořádají minivolejbalový turnaj "tak trochu jinak" ...

Ukázat...


Jarní turnaj minivolejbalu

Jarní turnaj minivolejbalu se odehrál neděli 30.3. na TJ Slavia v Hradci Králové. Vyrazili jsme z N.Města opět s velmi početnou dětskou skupinou a myslím, že si to děti užily přímo fanfárově.

I nad dosaženými výsledky lze ...

Ukázat...


Sezóna AVL skončila

Sezóny AVL 2013/14 jsme se zúčastnili poprvé pod hlavičkou VoCe-čka. A štěstí se na nás usmálo dokonce hned 2x - odpoutali jsme se od dna 3.ligy, které jsme po několik let "jistili" a zároveň jsme uspěli i ve ...

Ukázat...


Festivalový minivolejbal v Kostelci

S blížím se jarem se přiblížil i další turnaj minivolejbalu, který se uskutečnil 8.3. v Kostelci n.Orlicí. I tentokrát nás dorazila velká parta a celkem jsme nominovali 5 družstev za Krčínský ....

Ukázat...


2014 - první volejbalový ples

Rok 2014 se zapíše do naší historie jako rok, kdy jsme zorganizovali svůj první ples (1.března). Na plese si oddílové děti poprvé vyzkoušeli "volejbalové předtančení" před plným sálem. Představili jsme veřejnosti svoji první ...

Ukázat...


Víkendové soustředění pro děti / únor 2014

Únor nám začal hodně hekticky - ještě jsme se nevzpamatovali po krajském kole Festivalového minivolejbalu 25.1. (viz samostaný článek) a už následovala naše Valná hromada se "skládáním účtů" za rok 2013 a předložením vizí na 2014 a hned na to dvě víkendovky.

Připravili jsme víkendovku ...

Ukázat...


Valná hromada 2014

Stejně jako vloni jsme i letos svolali své dospělé členy na Valnou hromadu 2014. Tradičně se konala v restauraci u Truněčků a tentokrát se jí zúčastnil jako host pan Petr Hable - starosta ....

Ukázat...


Bowlingové odpoledne

V rámci stmelování dětského kolektivu a seznamování rodičů jsme si objednali na Rychtě pro děti 4 bowlingové dráhy a pro rodiče salónek. Děti si to užili na bowlingu, rodičům jsme stručně nastínili program VoCe-čka na rok 2014 a pak už probíhala zábava ...

Ukázat...


Festivalový minivolejbal v Nováči

Prvotním pocitem hlavního organizátora byla obava. Co když si uřízneme organizační ostudu? Co když se "zamotáme" do pravidel nebo tabulek? Jak bude fungovat improvizovaný ...

Ukázat...


Den otevřených dveří - trénink s rodiči

Pro letošek jsme zkusili novinku - volejbalový trénink s rodiči. Podle následných reakcí rodičů. kteří se povětšinou nemohli druhý den hýbat, jsme usoudila, že to vůbec nebyla špatná myšlenka. A tak tenhle nápad zcela jistě ...

Ukázat...


Vánoční turnaj v HK / 29.12.2013

Tak jsme vyrazili zase do Hradce. Jezdí nás čím dál tím víc, už tam máme i "vlastní" šatnu jen pro sebe. Na dnešní vánoční turnaj minivolejbalu nás dorazilo z N.Města 24 - tedy i s rodiči :-). Dětí bylo "jen" 15, ale i tak nás byla velká grupa. Ohledně medailových úspěchů jsme ...

Ukázat...


Přátelský turnaj v Hronově / 22.12.2013

Dostali jsme pozvání od volejbalového oddílu z Hronova na přátelský turnaj minivolejbalu. Nabídka zněla - přivezte 2 modrá družstva. Bylo to narychlo a navíc před vánocemi ... komplikace se sestavením týmů byly jasné už předem. Nakonec jsme vsadili na jiné obsazení družstev ...

Ukázat...


Mikulášský turnaj v HK / 8.12.2013

Mikuláš nenosí dětem jen dárky a nechodí jenom s kamarádem čertem. Tuhle prosincovou neděli přivezl Mikuláš do Hradce Králové na TJ Slavia další turnaj barevného minivolejbalu. Soutěžilo se ve třech kategoriích – žlutá, oranžová a modrá. Celkem jsme s Volejbalovým centrem do Hradce odjeli se

Ukázat...


Trenérský seminář - prsty (21.11.2013)

Pedagogicko trenérské semináře, které spolupořádáme s KCM, jsou publikována díky lektorovi Jakubovi Lejskovi (koordinátor minivolejbalu ČR) na WEBu českého volejbalového svazu.

Stránky ČVS

Celkový počet 4 naplánovaných seminářů chceme rozšířit o seminář zaměřený na posilovací cvičení dětí, protažení a kompenzaci. Měl by proběhnout ...

Ukázat...


Listopadové víkendové soustředění

Není každý den posvícení, to říkali již naši dědové – a tak došlo i na naše soustředění. Zatímco v říjnu jsme se holedbali největším počtem účastníků v historii, tak o měsíc později jsme byli najednou nuceni přemýšlet, jestli vůbec víkendovku pro 2.stupeň zrealizujeme. Přihlásilo se totiž pouze 10 hráčů ...

Ukázat...


Velké zápolení na míči

Na jednom tréninku jsme uspořádali kraťoulinké závody na gymnastických míčích. Byla u toho sranda, jeden natlučený nos ... a spousta posilování, aniž by si toho děti všimly.

Ostatně - mrkněte se sami: závody vsedě a vleže


Říjnové víkendové soustředění dětí do 11 let

Soustředění je za námi, přišlo loučení s novými kamarády a trenéry, ale i radost ze shlédání s rodiči.Tentokrát mezi "naše Krčíňáky" zavítala i spousta přespolních nováčků, hlavně z Bohuslavic. Nutno hned na začátku podotknout, že se rozhodně mezi zkušenějšími neztratili. Pevně doufáme, že se nám podařilo vytvořit príma náladu a atmosféru, ...

Ukázat...


Trenérský seminář - bagr (23.10.2013)

Dnes se v Hradci Králové uskutečnil první díl ze seriálu pedagogicko trenérských seminářů. Tento první seminář navštívilo 40 trenérů a pedagogů, což je rozhodně víc, než jsme původně předpokládali.

Ukázat...


Turnaj AVL 20.10.2013

V neděli 20.10. se uskutečnil v hale TJ Slavia v Hradci Králové první kolo turnaje AVL – Amatérské volejbalové ligy. Zástupci našeho VoCe-čka odehráli celkem 3 utkání, ....

Ukázat...


Výlet na Velkou Ameriku

Těžko popisovat - zážitky sdílené komukoliv jakkoliv "na gauč", prostě to není ono. Každopádně jsme měli nádherné počasí, skvělého průvodce, výbornou partu lidí, fantastický oběd ... 

Ukázat...


Festivalový turnaj v HK / 6.10.2013

Na turnaj jsme vyslali 4 týmy a obsadili jimi tři kategorie. Modrou - 1 družstvo, Červenou - 2 družstva (A a B) a Žlutou - 1 družstvo. Domů jsme přivezli dvě "medaile - Zlatou (modrásci) a Bronzovou (červení).

Ukázat...


Vydáváme zářijové VoCe-NEWS

Přehled naší zářijové činnosti i nejbližší naše plány jsme pro Vás sepsali do dalšího čísla našeho zpravodajského "občastníku" VoCe-NEWS.


Volejbal na ZŠ Bohuslavice

Podařilo se nám pomoci rozjet další volejbalový kroužek, tentokrát na ZŠ v Bohuslavicích. Se školou jsme stále v kontaktu, sháníme do kroužku nové míče a zveme děti na naše říjnové víkendové soustředění.


Turnaj minivolejbalu o pohár starosty Náchoda

Ze čtyř obsazených kategorií jsme si odvezli do Nového Města jedno zlaté a dvě bronzová umístění. Lepší start do nové sezóny jsme si ani přát nemohli. Zároveň to je po červnovém senzačním umístění ve finále na Mistrovství ČR i ta nejlepší pozvánka pro všechny zájemce, aby rozšířili naše řady a přidali se k nám.

Fotky z turnaje najdete v naší externí fotogalerii na Zoneramě.


ČVS - trenérský seminář Hostinné

Informace z našeho srpnového pedagogicko-trenérského semináře, který jsme zorganizovali v rámci našeho letního kempu, se objevila na oficiálním volejbalovém WEBu pro ČR: http://www.cvf.cz/?clanek=12414


Volejbalový kemp 2013

Týdenní volejbalové soustředění, které se uskutečnilo v Hostinném, je za námi. Snažili jsme se, a snad se nám to i povedlo, vytvořit pro děti nejen plnohodnotné volejbalové soustředění, ale i příjemný pobyt zpestřený spoustou táborových her, sezení u táboráků, noční hrou, ...

Ukázat...


Finále ČR minivolejbalu v Brně

Tak, a je to pryč ... máme za sebou školní rok, fuč je i první volejbalová sezóna, Mistrovství ČR 2013 v mini volejbale je minulostí. Co nám ale nikdo nikdy už nevezme, to jsou zážitky. Pocity z účasti ve finále jsou jen těžko popsatelné, tak prozatím jen odkaz na oficiální zprávu z WEBu Českého volejbalového svazu http://www.cvf.cz/?clanek=12130 ... hlavně na fotku č.32 s naším Míšou.

Ukázat...


Turnaj základních škol Novoměstka 2013

V úterý 4.června naše VoCe-čko zorganizovalo na ZŠ Krčín již druhý ročník turnaje mini volejbalu žáků z 1.stupně základních škol. Zúčastnily se ho základní školy Komenského, Krčín, Černčice a Nahořany - celkem dorazilo 40 dětí v 10 družstvech. Výsledky nejsou asi až tak podstatné, to nejdůležitější bylo vidět v očích dětí - radost i zklamání. Ale i nervozita, obětavost, ...

Ukázat...


Dřevěnice nebo Hradec ??

V neděli 26.5. jsme místo do Dřevěnic (zrušeno kvůli počasí) odjeli se 4 družstvy na náhradní turnaj do haly TJ Slavia HK. Více řekne určitě článek trenérky, ale každé družstvo ...

Ukázat...


generální partner

partneři a sponzoři

Partneří a sponzoři Apolo CZAMMANNMŠMTCONTproPojištění ZajíčekProfiQuality